Preisler: Pokud chceme hrát na nejvyšších pozicích, takové zápasy musíme zvládat

Preisler: Pokud chceme hrát na nejvyšších pozicích, takové zápasy musíme zvládat

Nezdar z minulého kola odčinil jen částečně. Liberec byl po celý zápas proti Českým Budějovicím lepším týmem a zisk tří bodů byl velmi blízko, ale po celé řadě neproměněných šancí přišel ojedinělý test v samotném závěru, který rozhodl o remíze 1:1. Svěřenci kouče Luboše Kozla mají jasno, že musí změnit týmové nasazení, pokud chtějí pomýšlet na vrchní patra tabulky.

Po závěrečném hvizdu bylo patrné ve tvářích severočeských hráčů zklamání, že si nechali výhru uniknout. „Určitě by se mi hodnotilo lépe, kdybychom získali tři body. Za mě to jsou zahozené šance, které jsme měli. Po zápase jsem se díval, že jsme Budějovice docela razantně přestříleli. Pokud chceme hrát na nejvyšších pozicích, takové zápasy musíme zvládat. Hlavně pokud hrajeme doma,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky Slovanu Dominik Preisler.

Liberec si vytvořil v zápase celou řadu šancí, ale zužitkoval pouze jedinou. V závěru utkání neodrazila tamní obrana ojedinělou šanci Budějovic, ze které soupeř srovnal. „Nemyslím si, že bychom si koledovali. Jsme silní v držení míče, a tak jsme se v tom snažili trochu odpočinout. Přeci jen muselo střídat dost kluků kvůli zranění. Spíše to bylo taktického rázu, kdy jsme si chtěli podržet balon a počkat na šanci. Ty jsme si vytvořili, ale bohužel žádnou neproměnili. Konec musíme zvládnout lépe a do takové situace se vůbec nedostat,“ pokračoval šestadvacetiletý obránce.

Efektivita v koncovce překvapivě trápí tým, který se v úvodních dvou kolech pyšnil skvělou vizitkou. „Za mě se jednalo o šance, které měly skončit gólem. Minimálně tři nebo čtyři byly stoprocentní. Já sám jsem měl střelu po nacvičeném rohu, kterou jsem netrefil nejlépe a měl to být jasný gól. Měl jsem dost prostoru i času na druhý dotek, který jsem si bohužel nedal,“ uzavřel Preisler.

Zdroj: fcslovanliberec.cz