Snad to nebylo naposledy! Díky klukům za skvělý servis, culil se Tecl po hattricku do sítě Pardubic

Snad to nebylo naposledy! Díky klukům za skvělý servis, culil se Tecl po hattricku do sítě Pardubic

Když se daří, tak se daří. V případě Stanislava Tecla to patří dvojnásob, vlastně až trojnásob. Jednatřicetiletý útočník pražské Slavie pomohl v neděli svému týmu hattrickem k vysoké výhře 7:0 nad Pardubicemi. Sešívaní se tak střelecky optimálně naladili na čtvrteční odvetu s Rakówem, ve které potřebují vyhrát alespoň o dvě branky, aby mohli slavit postup do skupinové fáze Konferenční ligy.

Slavia udeřila v první půli hned dvojitě, navíc odcházela o poločase do kabin s vidinou, že po změně stran je čeká dlouhá početní výhoda. „Hráli jsme tak, jak bychom si představovali. Předvedli jsme dobrý týmový výkon, soupeře jsme nepustili do jediné šance. Sami jsme si jich vytvořili spoustu, takže můžeme být spokojení,“ nechal se slyšet Tecl, pro kterého to byl již několikátý hattrick v kariéře. „Asi bych je dohromady dal. První jsem vstřelil ještě v dresu Jihlavy proti Spartě B, to si vybavuji,“ uculoval se několikanásobný reprezentant v rozhovoru pro klubové stránky.

Počet branek se nakonec zastavil na počtu sedmi ve prospěch domácích, ale z počtu šancí bylo patrné, že jich mohlo padnout daleko více. „Určitě. Proměnil jsem polovinu toho, co jsem měl, ale zaplať pánbůh za to. Jsem rád, že jsem se po dlouhé době trefil a doufám, že to nebylo naposledy,“ pokračoval Tecl.

Střeleckou pohodu budou muset předvést také již ve čtvrtek v Edenu proti Rakówu. „Nepochybně budeme muset být daleko pohyblivější. Musíme daleko víc běhat a být zdatnější ve fyzických soubojích, kde je to s nimi opravdu náročné. Nedá se ale nic dělat, bude to válka, bude to bolet. Jestli ale chceme hrát Evropu, tak to budeme muset podstoupit a zvládnout to,“ dodal útočník Slavie.

Zdroj: slavia.cz