Trpišovský po Pardubicích: Tecl nám pomáhá vždy, jsem rád i kvůli jeho kritice. V sestavě jsou ti, co odvedou nejlepší výkon

Trpišovský po Pardubicích: Tecl nám pomáhá vždy, jsem rád i kvůli jeho kritice. V sestavě jsou ti, co odvedou nejlepší výkon

Po vysoké výhře sedmigólové výhře nad Pardubicemi 7:0 mluvil trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský o vynikajícím pohybu hráčů, intenzitě hry, hattricku Stanislava Tecla i o pozitivním naladění na čtvrtek pro odvetu play off o Konferenční ligu s polským Rakowem.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili, od první minuty jsme měli vynikající pohyb. V podstatě jsme udržovali velkou intenzitu hry, hrálo se hodně bez přerušení. Podařilo se nám od začátku si vytvářet nebezpečné situace, ze začátku hlavně z levé strany. Díky našemu pohybu jsme začali hodně nátlakově, první gól vznikl z přepnutí po ztrátě balonu. Spoustu situací z centrů a křídelních prostor nám dalo dvoubrankové vedení. Pro soupeře to bylo v druhé půli složité, bylo jich o jednoho méně a my pokračovali v dobrém výkonu. Neslevili jsme z tempa, přidali jsme další góly a vytvořili si další zajímavé situace. Celkově to byl dobrý zápas, rád jsem za návštěvu a kulisu, která při utkání byla. Viděli jsme dobré individuální výkony, některé byly velice zajímavé, zlepšený byl i týmový výkon,“ komentoval logicky veskrze pozitivně vítězství nad Pardubicemi trenér „Sešívaných“ Jindřich Trpišovský.

Tomu udělal velkou radost pro mnohé fanoušky asi i překvapivý hattrick často kritizovaného útočníka Stanislava Tecla. „Jsem hlavně rád za Standu. Jeho úsilí, které dává ve prospěch týmu, nejen fotbalové, ale i mentální, takové to vůdcovství, které mezi zápasy a během týdne není vidět, hlavně v situacích po nepodařeném zápase, dokázal to zúročit góly i výkonem. Kritika na něj je někdy přehnaná, pořád si stojím za tím, že to je nadstandardní ligový útočník, který má spoustu bonusových x faktorů, které dokáže přenést na tým. Proto jsem rád, že mu to tam spadlo, mohlo to být i vícekrát. O jeho výkonu se teď mluví dobře, protože dal góly. Někdy předvede podobný výkon, třeba góly nedá a ten tým je úspěšný. Je samozřejmě jasné, že útočníci jsou hodnocení od proměnění šancí a gólů, se Standou je ale tým vždycky úspěšný,“ zastal se lodivod Slavie svého útočníka. „Teď nám výrazně pomohl, to tomu rozpoložení pomůže a jsme rádi, že máme na čtvrtek další možnost,“ dodal s odkazem na čtvrteční odvetu posledního předkola o Konferenční ligu, ve které Slavie bude muset porazit polský Raków.

„Ve čtvrtek to bude úplně jiný zápas, s jiným vyladěním, vstupem do utkání i charakteristikou soupeře. Doufám, že nám to naznačilo cestu, která je potřeba k tomu, abychom byli v zápasech úspěšní. To je chuť hrát, odvaha v ofenzivních situacích, pohyb a drajv, který tým proti Pardubicím měl. Hrajeme doma, výkony tady jsou od nás v poslední době jiné než venku, proto to nechci přeceňovat. Kdyby takový výkon přišel venku, jsem mnohem spokojenější a nadšenější. Jsem ale rád, že jsme do zápasu byli nažhavení. Tým si vzájemně pomáhal, i střídající hráči, kteří potom přišli. Nikdo ani na chvilku nevypnul a nekoukal na stav, který je. Každý hrál tak, jak se má. Z toho důvodu to spíš individuálně pomůže některým hráčům, kteří si připsali gól, asistenci nebo nějaké dobré výkony. To je rozdíl v těch klíčových momentech,“ komentoval pro klubový web Slavie Trpišovský, jak moc je právě vítězství před odvetou play off důležité. „Proti Rakówu do toho potřebujeme vstoupit aktivně, máme deficit jednoho gólu. Hrajeme proti týmu, který je nesmírně defenzivní, budě těžké si proti němu vytvářet některé situace. Podle toho musí vypadat složení týmu,“ dodal posléze.

Na závěr se pak šestačtyřicetiletý trenér vyjádřil i k využívání zahraničních hráčů oproti českým hráčům, kvůli debatě, jež rozvířili reprezentační trenéři v minulých týdnech. Právě za Slavii byli proti Pardubicím v základní sestavě jen tři čeští fotbalisté… „V sestavě by měli být ti hráči, kteří jsou schopní odvést nejlepší výkon pro Slavii. Ať už fyzický, tak mentální, běžecký a fotbalový. Díváme se na to tak, aby sestava byla složena z hráčů, kteří se chtějí rvát za Slavii. Jestli je to cizinec nebo ne, na to nekoukáme. Samozřejmě je na některých hráčích znát, že jsou tady delší dobu. Proti Pardubicím bylo v sestavě více hráčů, kteří jsou ve Slavii delší dobu, v tom bych viděl větší souvislost. Mají mentalitu, i když se týmu některé věci nepovedou. Koukáme spíše na momentální rozpoložení, kdo vypadá zrovna dobře. Nejsou to jednoduchá rozhodnutí, například Matěj Jurásek je mladý hráč, ukazuje ale výkonnost, kvalitu i chuť hrát. Nejde koukat na to, kdo má jaký věk a kdo jakou národnost. Jde o to, aby hráči ve Slavii podávali co nejlepší výkon. Samozřejmě někteří hráči mají vazby a dokážou si pomoct, jako Lukáš Masopust nebo Standa Tecl, kteří mají výhodu, že jsou tady dlouho. Obměna týmu je obrovská, málokdo si uvědomuje, že v kádru je více jak šedesát nebo sedmdesát procent hráčů, kteří tu nejsou ani rok. Musíme dávat pozor, aby v určitém zápase nebyla převážná část hráčů, kteří tu jsou noví. Aby byl někdo, kdo, když se nedaří, to uměl vzít na sebe. Vždy ale chceme dávat šanci hráčům, kteří se chtějí rvát a dávat so toho všechno. Podle toho vypadala i sestava proti Pardubicím,“ vyjádřil Trpišovský svůj názor.

Zdroj: slavia.cz