Plzeň cítí výhodu domácího prostředí. Liga mistrů na klubové úrovni nejvíc, čeho se dá dostáhnout, uvědomuje si dobře Pernica

Plzeň cítí výhodu domácího prostředí. Liga mistrů na klubové úrovni nejvíc, čeho se dá dostáhnout, uvědomuje si dobře Pernica

Plzeňská Viktorie stojí před branou Ligy mistrů. V bitvě o základní skupinu nejprestižnější evropské klubové soutěže znamenající miliony do klubové kasy zbývá fotbalistům v červenomodrých dresech jediné – porazit před vyprodanou Doosan Arenou soupeře z Karabachu.

A kvalit soupeře si jsou plzeňští fotbalisté moc dobře vědomi. „Mluvil jsem o tom už po prvním utkání, jejich velká přednost je v ofenzivě. Jsou technicky velmi dobře vybavení a nesmíme jim dát mnoho prostoru,“ uvědomuje si před odvetou Michal Bílek. „Viděli jsme, že jsou hodně nepříjemní dopředu,“ přitakal svému trenérovi i obránce Luděk Pernica.

A jak podle Pernicy Plzeň Ligu mistrů vybojuje? „Mají nějaké slabiny vzadu, kde nejsou tak pevní. Určitě se zase zaměříme na standardní situace. Může to být jeden z klíčů úspěchu, jsou naší předností,“ domnívá se Pernica. „Hned od úvodu musíme být přesní a chodit rychle nahoru. Víme, jak se do nich dostat. Dáme do toho ještě o malinko víc kvality a věříme, že to může vyjít,“ má jasnou vizi i kouč úřadujícího českého šampióna.

Toho těší i to, že se odvetný zápas play off o Ligu mistrů hraje před domácími fanoušky. „Všem týmům se hraje doma lépe, když cítí podporu fanoušků. Každý hráč si přeje hrát před vyprodaným stadionem. Jsme kousek od Ligy mistrů, motivace je obrovská. Dlouhodobě se nám doma daří a věřím, že tuhle bilanci zítra udržíme,“ věří bývalý reprezentační kouč. „Prostředí může být výhoda. Známe každý roh hřiště a jsme na to zvyklí. Přes 11 tisíc domácích fanoušků, to je další plus,“ je si vědom výhody domácího prostředí i plzeňský stoper Pernica.

Michal Bílek

„Vybojovat si postup z tolika předkol je opravdu náročné a úspěšné zakončení by bylo sladké. Na klubové úrovni je Liga mistrů to nejvíc, co můžete dokázat. Obrovsky se na to těším, uděláme pro postup všechno,“ slibuje plzeňský stoper fanouškům. „Všichni se na utkání nesmírně těšíme. Hrajeme proti soupeři s obrovskou kvalitou, ale také cítíme šanci Karabach porazit a postoupit. Věřím, že každý z hráčů podá nadstandardní výkon, a pokud tomu tak bude, do Ligy mistrů se dostaneme,“ konstatoval Michal Bílek na tiskové konferenci před odvetným utkáním s Karabachem.

Zdroj: fcviktoria.cz