Leicester odmítl už třetí nabídku Chelsea za Fofanu. Tentokrát v hodnotě 70 milionů

Leicester odmítl už třetí nabídku Chelsea za Fofanu. Tentokrát v hodnotě 70 milionů

Poslední nabídka ze Stamford Bridge přišla do Leicesteru v hodnotě  60 milionů liber s možnými bonusy 10 milionů liber navíc. Sám Wesley Fofana by v letošním letním přestupovém období přesun do dresu „The Blues“ uvítal.

„Lišky“ třetí nabídku od Chelsea za obránce smetly ze stolu prakticky okamžitě.

Wesley by nicméně přesun na Stamford Bridge uvítal. Kouč klubu z hrabství Leicestershire Brendan Rodgers po vítězství svých svěřenců v penaltovém rozstřelu ve Stockportu potvrdil, že Fofana trénoval s klubovou rezervou poté, co v minulém týdnu nedorazil na trénink. Proto fotbalista také nebyl u víkendové porážky se Southamptonem.

„Pokud jde o Wesleyho, je to jen mladý hráč, který v tuto chvíli není úplně ve správném rozpoložení, aby mohl hrát,“ řekl novinářům po prohře 2:1 kouč „Lišek“. „V zákulisí se toho děje hodně. Chápu, že jsou to pro něj těžké chvíle,“ vysvětlil Rodgers s tím, že pokud není fotbalista plně koncentrovaný, tak si nemůže dovolit jej nominovat k utkání Premier League.

Kouč Leicesteru nicméně přiznal, že neví, co se stane před koncem přestupního období, protože spekulace o budoucnosti některých jeho hráčů sílí.

Stejně jako Fofana, který sledoval sobotní prohru se Southamptonem spolu s fanoušky na King Power Stadium, zůstal ve stejném zápase pouze na lavičce i belgický záložník Youri Tielemans. Ten je spojován s přesunem do Arsenalu.

„V této fázi nevím, co bude. Některým hráčům bylo předloženo několik nabídek, ale ani zdaleka se neblíží hodnotě, za kterou by je klub chtěl prodat. Taková je realita, nicméně vím, jak fotbal funguje a jak funguje byznys,“ přiznal severoirský trenér.

Chelsea si kromě Fofany brousí zuby i na Anthonyho Gordona z Evertonu. Klubu z Liverpoolu je za útočníka připravena nabídnout až 60 milionů liber. Právě Everton nabídl svému útočníkovi v létě novou smlouvu, protože současný kontrakt na Goodison Park vyprší útočníkovi už v červnu 2025.

„The Blues“ mezitím rovněž pokročili v jednání o podpisu útočníka Barcelony Pierra-Emericka Aubameyanga. Zdá se, že jsou oba velkokluby dohodnuty a již brzy se uzavře dohoda. Podle zdrojů Sky Sports News se předpokládá, že by Aubameyang mohl na Stamford Bridge přijít za 15 až 25 milionů liber.

Zdroj: skysports.com