Jankto: Boleslav s Olomoucí to měly dost zavřené, ale Bohemka by mohla být ofenzivně dravější

Jankto: Boleslav s Olomoucí to měly dost zavřené, ale Bohemka by mohla být ofenzivně dravější

Pražská Sparta se po hrozivém startu nové sezóny zvedá z popela a výhry umocňuje velmi dobrými výkony. Jako poslední se o jejich síle přesvědčila Mladá Boleslav, která sice po první půli vedla, ale po drtivé převaze hostů po změně stran prohrála 1:3. Nyní v cestě stojí pražský rival z Ďolíčku, který se v novém ročníku FORTUNA:LIGY prezentuje taktéž dobrými výkony.

Poslední zápas s Klokany sehrála Sparta na Letné v prosinci a jednoznačně zvítězila 5:0. Rozhodnuto bylo již po prvním poločase, ve kterém padly čtyři branky. Tentokrát ale změří síly s týmem, který je označován za překvapení soutěže. Po čtyřech kolech má na svém kontě sedm bodů, když uspěl 3:0 v Jablonci, po divoké přestřelce bral bod s Baníkem a uspět se mu podařilo v Teplicích. Odložený zápas proti Hradci Králové mu výsledkově nevyšel, což však nemění nic na tom, že Bohemians je letos zrádným soupeřem.

„V Boleslavi bylo vidět, že jak jsme dali na 2:1, tak jsme jim už balon na posledních třicet minut nepůjčili. Myslím, že tam byla úplně jasná dominance z naší strany a právě takhle se chceme prezentovat i v těch dalších zápasech,“ nechala se slyšet letní posila Jakub Jankto při ohlédnutí za posledním ligovým zápasem, ze kterého chce vycházet i v pražském derby.

Pohlídat si ale musí standardní situace, neboť z nich až příliš často inkasuje. „Je to už třetí obdržená branka tuto sezónu, takže je to jedna z věcí, na kterých budeme muset zapracovat, protože třeba z ofenzivní standardky jsme dali gól a ten zápas tím rozhodli, nicméně v defenzivě se musíme určitě zlepšit a ty šance soupeřů si pohlídat,“ pokračoval reprezentační záložník.

Sílu Klokanů rozhodně nehodlá se svými spoluhráči podcenit. „Očekávám důrazný styl, protože Bohemka se vždy projevovala tímhle stylem hry. Určitě to bude nepříjemný soupeř, protože v téhle sezóně hrají velice dobře a mají pozitivní výsledky. Také naposledy proti Hradci Králové měli hodně střel a šancí. Budeme hrát ale doma a nepřipouštíme si, že by měla být snad lepší nebo dominovat,“ má jasno v tom, kdo by měl být o víkendovém derby vítězem.

„Boleslav a Olomouc to měli hodně zavřené, proto pokud přijede Bohemka s nějakou ofenzivnější taktikou, tak myslím, že by to pro nás mohlo být i lepší. Nejen pro nás, ale i pro diváky, protože těch šancí pak může být víc. Samozřejmě ale chápeme, že každý soupeř to má nastavený jinak, každý tým má trošku jiný hráče a hrají proti nám trochu víc defenzivněji,“ uzavřel v rozhovoru pro klubové stránky.

Zdroj: sparta.cz