Horváth: V kabině ten los netrefil nikdo, ale těšíme se, protože to bude zážitek

Horváth: V kabině ten los netrefil nikdo, ale těšíme se, protože to bude zážitek

Čtvrteční los k nim byl velmi vřelý z pohledu atraktivních soupeřů, ale možnost postoupit do jarní fáze pohárové Evropy se dosti vzdálila. Ve skupině C změří Plzeň síly se skutečnými těžkými váhami, neboť o pořadí v tabulce se popere s Bayernem Mnichov, Barcelonou a Interem Milán.

Skvělá atmosféra a vyprodané stadiony. Plzeň se může těšit na slavné evropské stadiony, ale tamní giganti přicestují také do Doosan Arény. Cíl postoupit do jarní fáze Evropské ligy bude velmi obtížný a v táboře Viktorie vládl po losu pocit velkého překvapení, ale i natěšení na zvučné soupeře.

„Ve svém tipu jsem se zmýlil úplně, protože jsem tam měl Paříž, Juventus a Dortmund, takže jsem netrefil nic. Samozřejmě ale tahle skupina je hodně zajímavá,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro televizní stanici Nova Sport 3 asistent trenéra Pavel Horváth.

Katalánský gigant již v minulosti byl jedním ze soupeřů Plzně a tehdejší cíl na Camp Nou bylo alespoň jednou vystřelit na branku. „Já doufám, že tam aspoň jednou zakončíme. My jsme to chtěli, tak to taky máme. Samozřejmě ale obrovský respekt k soupeřům,“ pokračoval někdejší záložník, který si uvědomuje, že v každém zápase bude Plzeň papírovým outsiderem.

Dvojí bitva s Intrem Milán bude pikantní i pro brankáře Staňka, který si z Evertonu nese přátelství s belgickým kanonýrem Romelem Lukaku. Nesnadný úkol čeká Plzeň ale také proti bavorskému obrovi, který se v této sezóně musí obejít bez gólových hodů Roberta Lewandowského. „Nevím, jestli je to pro ně ztráta, ale zase to tam máme kousek autobusem. Snad to na Bayernu bude příjemnější než posledně. Já si myslím, že v té skupině jsou všichni soupeři těžcí a silní. Těšíme se ale na to, bude to zážitek,“ pokračoval Horváth.

Hráči Viktorie sledovali los v přímém přenosu spolu a v kabině také padaly sázky na to, kdo jim bude přisouzen. „Kluci tu měli děti a prožívali jsme to společně. Těšili jsme se a měli jsme vsazeno, kdo koho trefí. Myslím, že nakonec asi nikdo nevyhrál, protože tuhle skupinu nemohl nikdo čekat,“ uzavřel asistent trenéra.

Zdroj: tn.nova.cz