Bílý balet se loučí s hvězdným křídelníkem. Zamíří do Premier League?

Bílý balet se loučí s hvězdným křídelníkem. Zamíří do Premier League?

Trenér fotbalistů Bílého baletu Carlo Ancelotti potvrdil, že křidelník Marco Asensio je připraven napsat další kapitolu svého fotbalového příběhu.

Jak referuje web španělského deníku Marca, šestadvacetiletý rodák z Mallorky má v Madridu kontrakt platný do konce sezóny 2022/2023 a zvažuje, že zkusí štěstí v jiném týmu.
Vzhledem ke končícímu kontraktu, posvětilo hráčovo rozhodnutí i vedení klubu. "Marco se po něčem dívá a zjišťuje, zda může odejít,“ řekl Ancelotti, který ve čtvrtek získal ocenění Evropské fotbalové unie (UEFA) pro nejlepšího trenéra na kontinentu v ročníku 2021/2022. Dokonce se již objevily nabídky na přestup, avšak naprosto nesplňovaly požadavky klubu.

Asensio byl v uplynulé sezóně třetím nejlepším střelcem Bílého baletu, když zaznamenal 12 gólů. Více jich nastříleli pouze Vinícius Junior a Karim Benzema. Ani tato čísla mu však nezajistila místo v základu. Situace se nezlepšila ani v úvodu této sezóny. Asensio odehrál ve třech soutěžních duelech pouhých sedm minut.

Trojnásobný vítěz Ligy mistrů by mohl zamířit na Ostrovy. Potenciálně by se mohl připojit ke Casemirovi, jenž zamířil na Old Trafford. Ve hře je i přesun na Emirates Stadium, jelikož i Gunners se v minulosti o jeho služby ucházely. 

 Zdroj: marca.com, manchestereveningnews.co.uk