Kdo si počká, ten se dočká! Drama jménem Vlkanova skončí nakonec happyendem

Kdo si počká, ten se dočká! Drama jménem Vlkanova skončí nakonec happyendem
KOMENTÁŘ

Dny, možná už jen hodiny, dělí podle informací eFotbalu hradeckého kapitána Adama Vlkanovu od vytouženého angažmá. Po několika zvratech v jednání by měl podepsat v mistrovské Plzni, která po postupu do základní fáze Champions League ještě zvýšila svůj zájem. Navíc sami Votroci moc dobře vědí, že kdyby se znovu postavili na zadní, mohlo by to napáchat víc škody než užitku. A zcela zbytečně, chtělo by se dodat.

„Nikdo tě nechce! Ty ku*vo, nikdo tě nechce!“ Tato nepěkná slova křičeli v prvním ligovém kole fanoušci Slavie na kapitána Hradce, který to vzal s nadhledem. „No, zrovna Slavia mě ještě před pár týdny chtěla!“ 

Jinak mu však do smíchu moc nebylo. Po životní sezoně čekal, že ho Hradec pustí pryč. Že už teď bude válet v mnohem větším klubu, ať už z Česka či z ciziny. Jenže čas plynul a pořád se nic nedělo.
Zatoužila po něm Slavia, vyptával se i ostravský Baník. Ale mělo to jeden podstatný háček. I když byl totiž Vlkanova s osmi góly a stejným počtem asistencí suverénně nejproduktivnějším fotbalistou Hradce, požadovanou sumu ve výši jednoho milionu eur za něj nechtěl nikdo zaplatit. A není se co divit, když mu v létě příštího roku končí smlouva a on by tak byl k mání zadarmo.
Proto nevyšla Slavia, proto z transferu postupně vycouvali oba zájemci ze zámořské MLS. Tedy Philadelphia s Chicagem, jež kolem něj kroužily rovněž. Vlkanova se tak začal smiřovat s tím, že z přestupu nic nebude. Že i po fantastickém ročníku setrvá dál v Hradci, což ještě před několika týdny byla varianta, kterou si nechtěl ani připustit.

Nakonec to ale vypadá, že tenhle nekonečný příběh skončí přece jenom happyendem. Nejpozději příští týden by se sedmadvacetiletý záložník měl připojit k Viktorii, která za něj zaplatí deset až třináct milionů korun. V řešení je i hráčská náhrada v podobě zapůjčení někoho na hostování.

To má k milionu eur sice pořád hodně daleko, nepustit kapitána nastaveného na odchod, navíc do kádru mistra a čerstvého člena základní skupiny Champions League, by ale v kabině Hradce mohlo nadělat jen nevítanou paseku. A tuší to i trenér Miroslav Koubek. Ostatně pro něj je klíčovým hráčem především útočník Daniel Vašulín, Vlkanova až tolik ne.

Z toho všeho vyplývá, že tenhle obchod klapne. A že pro oporu Votroků to bude rána do černého. Zahrát si proti Bayernu, Barceloně či Interu Milán je zkrátka lákadlo, které prostě nemůžete nechat být.

Chybělo málo a takové zápasy by si zahrál i Rigino Cicilia. Jenže nebyl připravený, na testy dorazil ve stavu, že majitel Adolf Šádek jenom koulel očima. Střelce z Curacaa tak podepsal až druholigový nizozemský Heracles a sám hráč si teď rve vlasy, proč tuhle životní šanci prováhal. Vlkanova bude jiný případ.