Svítá se na lepší zítřky? Barca může zaregistrovat i poslední posilu

Svítá se na lepší zítřky? Barca může zaregistrovat i poslední posilu

Podle informací světově uznávaného novináře Davida Ornsteina bude moci být Jules Kounde zaregistrován na třetí ligový zápas proti Valladolidu.

Pokud nedojde k dalším změnám, bude Barcelona schopna zaregistrovat středního obránce včas pro nedělní klání s Valladolidem, aniž by musela prodat další hráče. David Ornstein považuje souhlas La ligy za samozřejmý. Vedení španělské nejvyšší soutěže je údajně velice spokojeno s úsilím, jež Katalánci vynaložili, především v otázce snižování mzdových nákladů.

Obránce byl posledním hráčem, kterého Barcelona letos v létě přivedla a který nebyl přidán do jejího kádru pro ligové zápasy. Již před svým úvodním zápasem sezony dokázala zaregistrovat Raphinhu, Roberta Lewandowského, Andrease Christensena a Francka Kessieho. Detaily, které nakonec překlenuly jazýčky vah v prospěch Barcelony, díky nímž mohla zaregistrovat i Koundeho, měly co do činění s Pablem Torrem a Samuelem Umtitim. Prvně jmenovaný se nebude započítávat do mzdových nákladů A týmu, neboť byl registrován jako hráč béčka, zatímco Umtiti se nedávno připojil k italské Lecce.

Klub stále potřebuje peníze, nicméně již nemusí prodávat hráče pod jejich tržní hodnotou, jen proto aby se mu uvolnilo místo pro registraci dalších. 

Zdroj:  David Ornstein/theathletic.com