I pozdní výhra je logickým vyústěním naší snahy, mají jasno v Plzni

I pozdní výhra je logickým vyústěním naší snahy, mají jasno v Plzni

O jeden z nezapomenutelných momentů sezony se postaral ve 4. minutě nastavení Jhon Mosquera.

Dvaatřicetiletý útočník pomohl Plzni k nejtěsnější možné výhře na půdě Budějovic. Ty už málem vstupovaly do kabin se ziskem jednoho bodu, kolumbijský snajpr ovšem rozhodl o tom, že nebudou mít žádný.

„Je jedno, kdo ten gól dá, hlavně, když vyhrajeme. Teď máme výsledky většinou o jednu branku, ale nyní jsme si vytvořili mnohem více šancí, jež jsme mohli proměnit,“ okomentoval utkání forward Tomáš Chorý, který se málem také radoval z gólu. Jeho trefu ovšem kvůli dotyku míče s rukou VAR odvrátil.

„Já sám jsem měl hlavičku, která letěla těsně vedle. Měla skončit v bráně a ten zápas mohl vypadal úplně jinak. Zase jsme si to zkomplikovali, tentokrát až do posledních sekund, ale nakonec máme tři body. Hrajeme opravdu až do posledních vteřin. Ukázali jsme charakter mužstva,“ těšilo klubovým webem citovaného Chorého.

Ze zisků tří bodů byl pochopitelně nadšený i trenér Michal Bílek…

„Jsme moc rádi, že jsme to tam v poslední minutě dotlačili. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Byli jsme aktivnější a pro výhru jsme si šli. Hráli jsme dobře, kombinovali jsme, ale málo jsme se dostávali do zakončení. Poslední dobou, když se do něj dostaneme, tak netrefíme bránu, to musíme jednoznačně zlepšit,“ řekl pro klubový web trenér, který zároveň viděl prostor ke zlepšení.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.