Velká komplikace pro Viktorii. Jak dlouho nemůže Bílek počítat s nasazením Klimenta?

Velká komplikace pro Viktorii. Jak dlouho nemůže Bílek počítat s nasazením Klimenta?

V týdnu si zajistili vytouženou účast v prestižní Lize mistrů a v rozlosování skupin získali více než atraktivní soupeře, avšak náročný program se promítá i do zdravotního stavu jejich hráčů. Nyní se objevila velká komplikace v podobě zranění Jana Klimenta, který by mohl družině Michala Bílka chybět až šest týdnů.

Letní posila z Wisly Krakov zapadla do kádru aktuálního českého mistra výborně. Dokládá to i pět branek vstřelených v nové sezóně. Tu poslední zaznamenal Kliment právě v odvetě proti Karabachu a znamenala postup do Ligy mistrů.

Již v tomto zápase ho však trápilo svalové zranění, které jej donutilo bezprostředně po vstřeleném gólu vystřídat. Vyšetření na magnetické rezonanci odhalilo prasklinu ve svalu. „Kliment je bohužel minimálně na měsíc mimo, podle zpráv se může absence protáhnout až na šest týdnů," okomentoval ztrátu kouč Plzně Michal Bílek.

Že skvěle zapadl do kabiny Viktorie, dokládají i vzkazy hráčů, aby se zase rychle vrátil do hry. „Je to pro nás velká ztráta, Honza měl skvělou formu. Na hřišti byl cítit, padalo mu to tam. Týmu bude chybět, ale máme dost útočníků. Teď hrál Bassey, dostane se do toho, bude pro nás platný. Myslím, že chvíli bez Honzy nějak přečkáme, potom budeme ještě silnější," nechal se slyšet například záložník Bucha.

Zdroj: fcviktoria.cz