Slavia se porazit dá, míní zklamaný Dostálek a avizuje změny: Hráčům jsme řekli, že se sestavu chystáme protočit

OBSAHUJE VIDEO

Brněnská Adax Invest Arena sice byla proti Slavii vyprodaná, nicméně výsledek publikum ve druhém největším městě Česka v žádném případě nepotěšil.

A domácí debakl 0:4 pochopitelně neudělal radost ani hlavnímu kouči ligového nováčka Richardu Dostálkovi, který po závěrečném hvizdu hovořil o krutém výsledku.

"Nezačali jsme utkání špatně, naším cílem bylo dostat diváky do varu, což se nám první minuty dařilo. Bohužel naše kvalita směrem do ofenzivy byla velmi malá, za celých 90 minut jsme jedinkrát trefili bránu. To je zatraceně málo a na dobrý výsledek proti tak dobrému soupeři to stačit nemůže," vyčíslil na klubovém webu šéf brněnské lavičky.

Deset tisíc lidí by si podle jeho slov vstřelený gól zasloužilo a to ho zklamalo. Proti ovšem byly brzké ztráty po zisku míče, nepřesnost v přechodové fázi, málo hráčů v šestnáctce i nedostatečná odvaha. "I to byl důvod, proč jsme v půli nabádali hráče, aby se tlačili do zakončení a hráli odvážně, aby si lidi mohli alespoň jednou zařvat gól. To se nepodařilo, tím pádem vládne zklamání. Slavia se porazit dá, ale nebylo to v neděli, protože jsme pro vítězství udělali málo," přidal na fczbrno.cz nadřízený Ševčíka, Berkovce, Řezníčka a spol.

Toho nyní čeká další nelehký úkol - motivovat své svěřence na nadcházející střety na půdě Baníku a doma s Bohemians Praha 1905. "Už v kabině jsme si je svolali a řekli, že není nic staršího, než nedělní výsledek. Hodíme to za hlavu, prohrát se může, ve středu máme další zápas a od pondělí se na něj budeme chystat. Potřebujeme hráče dostat do takového psychického stavu a vybrat takovou jedenáctku, která se popere o dobrý výsledek. Hráčům jsme řekli, že se sestavu chystáme protočit, budeme rotovat, na šanci čekají kvalitní hráči. Máme dva dny na to, abychom vymysleli sestavu a taktiku, se kterou zápas zvládneme lépe. Teď jsme bohužel nabídli fanouškům určitou podívanou, která vedla k tomuto výsledku, ale myslím si, že toto mužstvo si zaslouží, aby mu lidi přišli fandit i další zápas," uzavřel na fczbrno.cz osmačtyřicetiletý exreprezentant.

Posily pro Baník? Přehlížení stopeři Sparty, plzeňský špílmachr i brazilský plnokrevník

Zdroj: fczbrno.cz