Tiéhi? Fotbalově je skvělý a univerzální, ale pořád existuje jedna důležitá věc, kterou do něj chtějí v Edenu dostat...

Tiéhi? Fotbalově je skvělý a univerzální, ale pořád existuje jedna důležitá věc, kterou do něj chtějí v Edenu dostat...

Zatímco během své liberecké mise Christ Tiéhi neskóroval, ve Slavii už je na dvou brankách. Jednu vstřelil v rámci předkol Evropské konferenční ligy a druhou pak přidal také ve FORTUNA:LIZE.

Proti Zbrojovce přitom šel do hry bývalý hráč Opavy až jako střídající žolík. Jak svůj premiérový gól v nejvyšší české soutěži vůbec čtyřiadvacetiletý záložník prožíval?

"V kabině se usmíval, hned za námi běžel. Když jsme ho přiváděli, říkal jsem mu, že se nám velmi líbí, ale zaráželo mě, že nikdy nedal gól. Útočnou krev má v rodině, otec i bratr byli forvardi, pouze on na gól čekal. Vstřelil ho sice proti Gibraltaru, ale nebylo to ze hry. Když vidím jeho klid v zakončení a způsob, jakým kope standardky, tak věřím, že jich bude dávat více. Ve čtvrtek by to určitě byl jeden z penaltových exekutorů," připomněl úspěšně zvládnutí play-off o základní skupiny EKL Jindřich Trpišovský.

V čem by však mohl být lepší? "Produktivita je jedna z věcí, které bychom z něj chtěli dostat. Fotbalově je skvělý a univerzální - teď musel alternovat na stoperském postu a zvládnul to skvěle. Jestli ke svým výkonům přidá i góly, bude to radost," nastínil šéf sešívané lavičky.

Ačkoliv je pořád teprve start ročníku, někdejší mládežnický reprezentant Pobřeží slonoviny už je na deseti soutěžních startech, což se možná nečekalo.

Novotný má před sebou nový trenérský úkol. Ze sparťanské legendy se stal kolega Kotala a Šmardy