Liberec, Zlín, Plzeň, Slavia, Dynamo, Baník a teď i Boleslav. Její šéf vysvětlil, proč trenérský štáb sází právě na Ekpaie...

Liberec, Zlín, Plzeň, Slavia, Dynamo, Baník a teď i Boleslav. Její šéf vysvětlil, proč trenérský štáb sází právě na Ekpaie...

S Mladou Boleslaví se už pár dní připravuje také šestadvacetiletý nigerijský středopolař Ubong Ekpai, který dorazil do kádru trenéra Pavla Hoftycha ze Slavie.

Ta ho uvolnila na středočeskou adresu na roční hostování a ta si od nové akvizice slibuje čerstvý impuls pro rozpačitý ofenzivní projev mužstva.

Proč trenérský štáb sází právě na bývalého hráče Maccabi Haifa? "Využili jsme možnosti dohodnout se s hráčem i klubem na hostování, jedná se o rychlostní typ fotbalisty, který se umí orientovat v šestnáctce soupeře. Když chytne týmovou pohodu, je to hráč rozdílový, jeho příchodem jsme znásobili naše varianty na křídlech," citoval web fkmb.cz slova trenéra Pavla Hoftycha.

Dost si od něj slibuje i samotné vedení. "Děkujeme Slavii za vstřícné a rychlé jednání a věříme, že se nováček týmu bez obtíží aklimatizuje v hráčské kabině a pomůže našemu mužstvu v ofenzívě," doplnil generální ředitel nyní devátého celku tabulky David Trunda, jehož slova nabídl web fkmb.cz.

Ekpai nasbíral k tomuto datu ve FORTUNA:LIZE rovných 91 vystoupení s bilancí 13. branek. Stalo se tak díky misím v Liberci, ve Zlíně, v Plzni, v Českých Budějovicích, Baníku Ostrava i ve Slavii.

Mladá Boleslav je jeho sedmou tuzemskou zastávkou a svých prvních třiadvacet minut v jejím trikotu si připsal před pár dny proti Pardubicím. Domácí debut ho čeká proti Hradci Králové poslední srpnový den.