Arsenal doma přetlačil Aston Villu, Souček se podepsal pod remízu s Tottenhamem

Londýnský Arsenal potvrdil dobrý vstup do sezóny také v pátém kole ostrovní Premier League, ve kterém přetlačil na Emirates Stadium Aston Villu 2:1. Lídr aktuální tabulky poslal do vedení po půlhodině hry Jesus. Hosté ve druhém poločase srovnali zásluhou Douglase Luize, ale o chvíli později Gunners vrátil vedení Martinelli.

Zatímco duel Bournemouthu s Wolverhamptonem branku nenabídl, na Etihad Stadium to byl střelecký koncert ve prospěch Citizens. Hattrickem se blýskl Haaland, dále se mezi střelce domácích zapsali Cancelo a dvojitě Álvarez.

Český reprezentační kapitán Tomáš Souček pomohl West Hamu k zisku cenného bodu proti Tottenhamu. Londýnské derby otevřela vlastní trefa Kehrera v první půli, ale po změně stran se dostal ke slovu sedmadvacetiletý záložník, který tak oslavil první trefu v novém ročníku Premier League.

Liverpool rozhodl o výhře proti Newcastlu až v nastaveném čase. Straky se ujaly vedení v první půli po trefě čerstvé posily Isaka, v té druhé pak Reds srovnali zásluhou Firmina. V nastaveném čase pak obrat dokonal Carvalho.