Jsem rád za kádr, který tu máme, mne si ruce muž zodpovědný za výkony a výsledky velmi dlouho neporažené Viktorie

Jsem rád za kádr, který tu máme, mne si ruce muž zodpovědný za výkony a výsledky velmi dlouho neporažené Viktorie

Co nevidět osmadvacetiletý středopolař Adam Vlkanova si v Doosan aréně proti Slovácku odbyl debut snů. Již v první minutě totiž vytasil z rukávu gólovou asistenci svému novému spoluhráči Janu Kopicovi a i on tak pomohl k jasnému přejetí Slovácka (3:0).

Nejčerstvější a podle všeho poslední letní posila Viktorie s číslem 88 na zádech sice dosud nejvíce nastupovala na levém křídle, nicméně ve středu šla do akce na pozici číslo 10. Problém jí to však nedělalo...

"Myslím, že se toho pro mě moc nezměnilo, na podhrotu jsem také hrával. Je mi jedno, jestli hraju nalevo, napravo nebo tady. Kam mě trenéři budou potřebovat, tam budu hrát. Nevidím v tom problém,“ pochvaloval si po závěrečném hvizdu odchovanec votroků, jenž ještě ráno plnil mediální povinnosti a hned po nich už probíral taktiky a všechny možné věci s trenérským štábem.

Účastník Ligy mistrů má nyní velmi nabušený kádr. "Hrajeme každé tři čtyři dny. Většina hráčů dostává své příležitosti, hodně to rotujeme. Co je pozitivní, tak to, že nám to přináší i výsledky. Jsem rád za kádr, který tu máme," přidal webem fcviktoria.cz citovaný hlavní trenér Michal Bílek, jehož tým naposledy prohrál v soutěžním zápase na konci října loňského roku v Edenu.

Účastník skupinové fáze Konferenční ligy tak odjel ze západních Čech zcela s prázdnou a Martin Svědík jistě bude mít o čem přemýšlet. "První gól byl obrovské povzbuzení, ale taktiku nijak neovlivnil. Soustředili jsme se na to, abychom Slovácko nepouštěli do brankových příležitostí, což se nám kromě jednoho momentu podařilo. Povedlo se nám porazit takhle silný tým 3:0, to se cení," neskrýval radost sedmapadesátiletý odborník, jehož tým přivedli k dalšími triumfu góloví střelci Kopic, Bucha a Mosquera, jemuž asistoval další nováček Jemelka.

Plzeň vyškolila Slovácko, Slavia deklasovala Teplice a Zbrojovka vytrestala Baník v samotném závěru