Reiter před Spartou: Trenér nám v kabině vtlouká do hlavy, že základem je kvalitní blok a organizace obrany

Reiter před Spartou: Trenér nám v kabině vtlouká do hlavy, že základem je kvalitní blok a organizace obrany

Po středeční výhře s Pardubicemi se jim dýchá o poznání lépe, neboť oslavili první ligovou výhru v nové sezóně. Na svém kontě mají po šesti odehraných kolech celkem šest bodů, ale v sobotu jim los postavil do cesty Spartu. Ta v posledních dvou zápasech zaváhala a před domácím publikem by si chtěla napravit reputaci.

Remízy s Bohemians a Jabloncem by mohly letenskému celku uškodit. Ševci cítí, že pokud soupeře třeba v úvodu utkání zaskočí, mohla by bouřlivá kulisa nakonec hrát i v jejich prospěch. „Mohlo by se to otočit i proti nim, protože vím, jací jsou čeští fanoušci. Kdybychom dali první gól nebo se jim v začátku nějaké věci nepovedli, tak ty lidi na ně začnou pískat a může to hrát pro nás,“ nechal se slyšet pro klubovou televizi Zlína Rudolf Reiter.

Po středeční výhře vnímá, že se nálada v kabině vyčistila a hráči jsou již pod menším tlakem, přestože nutnost získávat body nezmizela. „Nálada je v kabině samozřejmě lepší. V posledních týdnech bylo nejdůležitější získat tři body a jak se k nim dostat, bylo už trochu druhořadější. Teď se nám už bude hrát líp. Nemáme už tak svázané nohy a rozhodně se nám bude dýchat lépe,“ pokračoval odchovanec Sparty, který se nyní na Letnou vrátí, aby ji obral o výhru třeba jako Bohemians nebo Jablonec.

„Určitě to bude zápas jeden z nejtěžších. Sparta patří do té top trojky, takže se musíme připravit na kvalitní mužstvo a budeme muset asi hodně běhat. Očekávám, že Sparta bude chtít doma po těch posledních zaváháních bodovat. Asi budou jistým způsobem pod tlakem a budou muset hrát od prvních minut na maximum. To by mohla být voda na náš mlýn a můžeme toho využít,“ poukazoval na cestičky, kterými by Trinity Zlín mohl dokráčet k zajímavému výsledku.

Sparta bude mít k dispozici útočníka Jana Kuchtu, který se vrací po karetním trestu. Jeho přítomnost na hřišti ale jako zásadní rozdíl nevidí. „Asi je jedno, jestli mají v útoku Kuchtu, Čvančaru nebo Juliše. Nám trenér v kabině vtlouká do hlavy, že základem je kvalitní blok a organizace obrany. Kádr Sparty se oproti minulé sezóně změnil. Měli tam nějaké příchody a odchody, zaměřili se víc na ten presing a snaží se to hrát po zemi od zadu. Snaží se to konstruktivně řešit přes středního záložníka, který si sbíhá dozadu, a třeba bychom je právě na tomhle mohli nějakým způsobem nachytat,“ uzavřel Reiter.