Wiesner: Každý zápas dobýváme obranu soupeře. Musíme najít recept na to, abychom v tom byli úspěšní

Wiesner: Každý zápas dobýváme obranu soupeře. Musíme najít recept na to, abychom v tom byli úspěšní

Pražská Sparta se v nové sezóně prezentuje zajímavými herními výkony, ale ne vždy vedou k zisku plného počtu bodů. V posledních dvou kolech se musela smířit s remízami proti Bohemians a Jablonci, což je nyní nutí obstát v domácím prostředí proti Zlínu. Sobotní duel by mohl být podobný jako ty předešlé a obránce Tomáš Wiesner tuší, že opět budou dobývat defenzivní val Ševců.

Po vyřazení z bojů o pohárovou Evropu se mohou soustředit plně na domácí soutěž, kde již delší dobu neokusili pocit, jaké je to získat mistrovský titul. Pod taktovkou dánského stratéga Briana Priskeho se letenský tým herně zvedl, konkurence v kabině je velká a každý by se rád ukázal v dobrém světle.

„Každý chce hrát, protože je to určitě lepší než jen trénovat. Když jsou ty zápasy takhle po sobě, tak je to pro každého určitě lepší, protože nestihne vychladnout,“ nechal se slyšet pro klubovou televizi pětadvacetiletý reprezentační obránce.

V cestě nyní stojí Zlín, který v týdnu urval první ligovou výhru v nové sezóně proti Pardubicím. „Myslím, že to bude stejný dobývání jako s Bohemkou nebo s Jabloncem. Musíme najít recept na to, abychom takové zápasy zvládali. Bojovat, trhat tu obranu, dovolit si více ve hře jeden na jednoho a být agresivnější. Věřím, že právě tak se předvedeme v sobotu se Zlínem,“ poukázal na nedostatky, na kterých aktuálně Sparta pracuje a hledá prostor ke zlepšení.

„Máme poměrně dost zblokovaných střel. Myslím, že tu předfinální fázi máme dobrou, ale ještě to chce se malinko víc dostat do toho finále. Pevně ale věřím, že od toho už nejsme daleko,“ uzavřel Wiesner.