Bojím se, aby se Plzeň nestala potravou obrů. Pro Slavii bude povinností postoupit dál, prohlásil Vízek

Bojím se, aby se Plzeň nestala potravou obrů. Pro Slavii bude povinností postoupit dál, prohlásil Vízek
ROZHOVOR

Až se příští týden roztočí evropská pohárová ruleta, své žetony si vsadí hned tři české kluby. Tedy Plzeň, Slavia i Slovácko. Své místo v tomhle luxusním casinu si musely tvrdě vybojovat, ani jeden z nich nedostal pozvánku ke stolu zadarmo. Jaké jsou jejich šance podle vyhledávaného experta Ladislava Vízka?

Jisté je, že nejvíc pozornosti bude upřeno na Viktorii Plzeň. Ta si počtvrté v historii zajistila účast v Lize mistrů, kde ji čeká vskutku exkluzivní společnost. Barcelona, Bayern Mnichov, Inter Milán. Všechno ty nejtěžší možné váhy.

„Hrozně moc se na příští týden těším, na Plzeň zvlášť. Že se znovu dostala do Champions League, je neskutečný úspěch celého klubu. Navíc kluci postoupili naprosto zaslouženě a teď je čeká zážitek na celý život. Vím, o čem mluvím. Na Barceloně i v Miláně jsem hrál a dodnes si ty zápasy velmi dobře pamatuji. Na takovou věc se zkrátka nezapomíná,“ řekl Vízek v rozhovoru pro eFotbal.

„Je jasné, že jakýchkoliv bod bude pro Plzeň obrovský úspěch. I kdyby byl třeba jenom jeden, bude to fajn. Střetnout se s takovými giganty totiž není žádná sranda. Proto si ze všeho nejvíc přeji, aby Plzeň zanechala dobrý dojem, aby to nebyla až moc velká ostuda. Proti těmto soupeřům se to bohužel může stát raz dva,“ dodal slavný útočník s tím, že zvlášť v Mnichově by to mohl být fakt masakr.

„Když tam Viktoria prohraje o tři nebo čtyři góly, bude to pořád ještě v pohodě. Hlavně ať těch branek není třeba sedm!“ rozesmál se.

To Slavia se Slováckem budou hrát „jen“ Konferenční ligu, i tam je ale čekají velké evropské zápasy. Nebo ne? Třeba sešívaní dostali „balkánskou“ skupinu s rumunskou Kluží, tureckým Sivassporem a kosovským Ballkani, což žádný šlágr vážně není.

„Šmíca se smál, že to vylosoval tak, aby Slavia šla rovnou do osmifinále. I když takhle, ani tyhle soupeře není radno podceňovat, něco umět určitě budou. To bez diskuze. I tak si ale myslím, že je Slavia jasným favoritem na postup. Dokonce si troufám tvrdit, že pro ni bude povinnost dostat se dál. Atraktivní skupina to ale fakt není, z tohoto pohledu nula bodů,“ poznamenal Vízek.

A jak vidí šance Slovácka, které bude čelit bělehradskému Partizanu, francouzskému Nice a bundesligovému Kolínu nad Rýnem? „To je případ zase přesně opačný. Krásná skupina, na Azurovém pobřeží se klukům bude moc líbit. Moc velké šance na to dostat se další fáze jim ale asi nedávám, všichni tři soupeři jsou celkem top týmy. O Kolínu se nemá cenu bavit, Nice ale bude možná ještě silnější. A Partizan, ten byl nebyl snadný vůbec pro nikoho, ten je dobrý už řadu let,“ zapřemítal věhlasný internacionál s tím, že nějaké body ale Slovácko snad udělá.