Svědík odmítá výmluvy na náročný program: Nějaké řeči, že ještě k tomu hrajeme poháry, to neberu

Svědík odmítá výmluvy na náročný program: Nějaké řeči, že ještě k tomu hrajeme poháry, to neberu

Poprvé v historii dokráčeli do skupinové fáze pohárové Evropy a na podzim se mohou těšit na účast v Konferenční lize. Náročný program se může projevit na výsledcích v domácí soutěži, což však ale tamní kouč Martin Svědík odmítá jako alibi. Slovácko čeká v neděli bitva se Slavií, která je na tom stejně.

Nedělní ligová bitva jim do cesty postavila aktuálního lídra tabulky a v Uherském Hradišti se sehraje šlágr sedmého kola FORTUNA:LIGY. V nadcházejícím týdnů je pak čeká první zápas v rámci Evropské konferenční ligy, kam se Slovácko probojovalo přes švédský AIK Stockholm.

Poslední ligové kolo Slovácko padlo v Plzni a prohrálo vysoko 0:3. Výsledek nebyl však důvod, aby kouč hostů hledal výmluvy. „Co se týká výsledku, tak je to pro mě ostuda. Je to už druhý zápas a je potřeba se z toho hodně rychle vzpamatovat. Nějaké řeči, že ještě k tomu hrajeme poháry, to neberu. Ve středu jsme hráli proti pohárovému soupeři, který hraje Ligu mistrů. To samé bude v neděli, kdy nás čeká Slavia,” uvedl Svědík pro klubové stránky.

"Měli bychom si užívat každý zápas, který teď jako klub hrajeme. Byl bych rád, kdyby bylo pokaždé doma plno, ale myslím, že ti, co byli doma proti AIK, si to užili maximálně a viděli tři góly. Určitě nejsme klub, který bude s posilami bláznit, víme, co se stalo klubům, které vše utratily za jednu sezonu. Vždy řešíme, co je pro klub výhodné. Na příchodu posil se pracuje, ale hráč musí zapadnout do naší struktury a mít vyšší kvalitu. Musí pomoct klubu na několik let, nesmíme jen utratit peníze za hráče na pět utkání. Víme, co děláme, jsme klidní, máme koncepci na několik let dopředu,“ dodal trenér Slovácka.