Rosický, Sivok a další prý pracují na tom, aby Sparta dosáhla lepších výsledků, 24 hodin sedm dní v týdnu

Rosický, Sivok a další prý pracují na tom, aby Sparta dosáhla lepších výsledků, 24 hodin sedm dní v týdnu

Sedm vystoupení, tři výhry, stejný počet remízových výsledků, jedna prohra a skóre 10:5, s tím, že například konkurenční Slavia nastřílela o 15 branek více. Taková je dosavadní ligová bilance Sparty, která by přitom v polovině příštího roku ráda oslavila po devíti letech mistrovský titul.

Po třetí remíze za sebou se na Letné pískalo a náročné sparťanské publikum dalo trenérskému štábu v čele s Brianem Priskeho najevo, že je to málo. "Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití, neustále nás podporují a mají nejen můj velký respekt, ale i hráčů a všech tady. Vnímám jejich lásku ke klubu. My se musíme soustředit na předvedenou hru, což je naším hlavním cílem. Nesoustředím se na atmosféru, pískot, negativitu, ani tlak od médií. Já musím pojmenovat důvody, proč nevítězíme a neproměňujeme šance. Jsme ve Spartě. Víme, že tu je tlak a musíme mu čelit. Zároveň chci pochválit soupeře, který utkání s námi zvládl dobře po taktické stránce. Všechna utkání ale byla vždy v našich rukou. Kdybyste nyní nahlédli do kabiny, neviděli byste nikoho plakat, ale odhodlané hráče, kteří se nevzdávají, chtějí uspět a vítězit. Takhle musíme pokračovat," burcoval posmutnělou kabinu hlavní trenér dvanáctinásobného mistra Česka, jehož pozápasová slova nabídly oficiální stránky klubu.

Nemají už ligoví soupeři slovutné "S" během prvních dvou ligových měsíců načtené? Kouč nevěří, že by se vše obrátilo k lepšímu nějakou změnou. "Neuvažuji proto nad změnami, musíme se zlepšovat v nastolené cestě. Ve Spartě nemůžete být zatažení v deseti hráčích a vyčkávat na protiútoky jako naši poslední soupeři. Musíme mít převahu. Chtěli bychom hrát středem a je pravda, že častěji útočíme po stranách, jelikož soupeř je ve středu ve čtyřech hráčích, za kterými čeká dalších pět obránců, což vytváří prostor právě na stranách hřiště. Někdy musíme hru zjednodušit, obecně ale musíme být i v těchto situacích dominantní a držet míč na kopačkách. Musíme zvýšit naši kvalitu a rozhodování v okamžicích, když jsme na balónu," přednesl někdejší vůdce Midtjylland i Antverp, jenž se snaží probudit slavnou značku od letošního léta.

Nejdůležitější slova z víkendové tiskové konference Briana Priskeho:

- "Nesoustředím se na atmosféru, pískot, negativitu, ani tlak od médií."

- "Ve Spartě nemůžete být zatažení v deseti hráčích a vyčkávat na protiútoky jako naši poslední soupeři. Musíme mít převahu."

- "Chci vzkázat fanouškům, které současná situace bolí a kteří to velmi citlivě vnímají, že hráči pracují a budou pracovat velmi tvrdě."

- "Kdybyste nyní nahlédli do kabiny, neviděli byste nikoho plakat, ale odhodlané hráče, kteří se nevzdávají, chtějí uspět a vítězit."

- "Všichni v klubu, Tomáš Rosický, Tomáš Sivok a další pracují sedm dní v týdnu, 24 hodin na tom, abychom dosáhli výsledků, které si představujeme."

Dánský expert v dotyčné souvislosti moc dobře ví, že jednou z věcí, které jeho družině nyní schází, jsou odvážní hráči schopní uspět v soubojích jeden na jednoho. Je ovšem pravdou, že momentálně nemá k dispozici Jakuba Peška či Lukáše Haraslína a v kádru už nefigurují ani další výrazné osobnosti a la Bořek Dočkal, Adam Hložek či Dávid Hancko, jenž opustil letenský koráb teprve před pár týdny.

"To jsou hráči, kteří si troufnou v soubojích jeden na jednoho a všichni jsou individuálně velmi silní. Chci proto vzkázat fanouškům, které současná situace bolí a kteří to velmi citlivě vnímají, že hráči pracují a budou pracovat velmi tvrdě. Vidíme to i v některých parametrech, jak naše práce vypadá a jaké má konkrétní projevy. Zatím jsou to v tuhle chvíli například vyšší čísla v počtu naběhaných metrů v průběhu zápasu nebo rychlost ve sprintu, či kolik metrů ve sprintu jsou hráči schopni v průběhu utkání zvládnout. Jsou to věci, na které je potřeba víc času. Na druhou stranu, víme, že ve fotbale prakticky na nic čas nemáte. Věřím, že hráči zůstanou silní a půjdou po cestě, kterou jsme nastavili. Pro mě je složité vnímat situaci, ve které tady někteří lidé a fanoušci jsou. To znamená posledních osm let, kdy Sparta nezískala mistrovský titul. Já jsem tu situaci nezažil. Jsem tady jenom krátkou dobu. Nezměním minulost, zajímám se o to, jakým procesem tým a klub v tuto chvíli prochází. Proces bude nějakou dobu trvat. Ještě bych chtěl dodat, že všichni v klubu, Tomáš Rosický, Tomáš Sivok a další pracují sedm dní v týdnu, 24 hodin na tom, abychom dosáhli výsledků, které si představujeme," doplnil pětačtyřicetiletý rodák z Horsensu ležícího na východě Jutského poloostrova.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.