Ruka Tomiče, zákrok na Lingra a souboj Kadlece s Teclem? Rozhodčí Zelinka si obhájil všechna rozhodnutí...

Ruka Tomiče, zákrok na Lingra a souboj Kadlece s Teclem? Rozhodčí Zelinka si obhájil všechna rozhodnutí...
OBSAHUJE VIDEO

Tahák sedmého kola mezi Slováckem a Slavií (1:1) už je pouhou minulostí. Hlavní sudí Miroslav Zelinka se v pozápasovém interview pro O2 TV Sport rozpovídal o třech kontroverzních situacích, které se týkaly nařízeného pokutového kopu za zákrok na Ondřeje Lingra, nenařízené penalty za ruku domácího Michala Tomiče a ostrého souboje Michala Kadlece se Stanislavem Teclem.

Jak si rozhodčí vyhodnotili ruku třiadvacetiletého slovenského zadáka, jenž před pár lety dorazil na Slovácko z Žiliny? "Jednalo se o to, že si hráč do ruky míč nastřelil sám, takže z mého pohledu se nejednalo o pokutový kop," ozřejmil jednačtyřicetiletý sudí.

Penaltu za faul na Ondřeje Lingra, jež potrestal jeho kolega Lukáš Provod, už ovšem zapískal. "Byl nařízen pokutový kop ve spolupráci s asistentem číslo 1, kdy jsme se shodli, že k přestupku došlo v pokutovém území," vysvětlil hlavní rozhodčí třaskavého šlágru v Uherském Hradišti.

A co taktéž hodně skloňovaný zákrok Michala Kadlece na Stanislava Tecla? "Za nás se nejednalo o porušení pravidel. Míč byl vysoko, hráč nad ním vůbec neměl kontrolu, tudíž z našeho pohledu se nejednalo o červenou kartu," uzavřel po dělbě bodů Zelinka.

Lingr je jeden z nejdůležitějších hráčů Slavie. Trenéři se na něj mohou spolehnout v jakékoliv situaci...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.