Diego Costa už je bez vrcholového fotbalu celou řadu měsíců. Zpět do hry ho může vtáhnout tento anglický klub...

Diego Costa už je bez vrcholového fotbalu celou řadu měsíců. Zpět do hry ho může vtáhnout tento anglický klub...

Spoustou zkušeností oplývající majitel španělského i brazilského pasu Diego Costa by se mohl podle informací The Athletic opět vrátit na Starý kontinent, který po více než dekádě opustil v loňském roce kvůli brazilskému celku Atlético Mineiro.

Aktuálně má být ve hře jeho možné opětovné rande s Premier League, kterou velmi dobře zná díky čtyřleté misi v Chelsea, v jejímž dresu se mu podařilo vybojovat dva mistrovské tituly.

Jak informovalo zmíněné britské médium, o momentálně volného hráče, který disponuje oním statusem již od letošního ledna, měl projevit zájem klub Wolverhampton Wanderers.

Trojnásobný šampion země hraje domácí duely na Molineux Stadium pro více než 32 tisíc diváků a nejde o až tak nezajímavou adresu. V posledním kole Premier League tým skalpoval Southampton a momentálně se připravuje na venkovní střet s Liverpoolem.

Vše má samozřejmě své důvody. Wanderers se zranil rakouský reprezentant Saša Kalajdžič a portugalský manažer Bruno Lage tak pátrá na trhu po jeho náhradě. To vše i přesto, že má na ofenzivní části soupisky pořád Jiméneze, Neta i Traorého, jenž se vrátil na ostrovy z Barcelony.

A protože už je transferové okno pro zbytek roku 2022 uzavřené, podepisovat kontrakt může pouze s volnými hráči. O bývalém útočníkovi Atlétika Madrid, Vallecana, Valladolidu, Celty Vigo, Bragy i Albacete by se mělo údajně rozhodnout již v úterý.

Arsenal na Old Trafford nepochodil, bezradný Leicester dostal vymeteno od Brightonu, liverpoolské derby bez vítěze

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.