Světový šampionát 2030 v Evropě? Jsem si jistý, že tady bude, uvedl Čeferin a vyzval k investicím do ženského fotbalu

Světový šampionát 2030 v Evropě? Jsem si jistý, že tady bude, uvedl Čeferin a vyzval k investicím do ženského fotbalu

Prezident UEFA Aleksander Čeferin vyslovil bezvýhradnou podporu společné kandidatuře Španělska a Portugalska na uspořádání mistrovství světa v roce 2030. Čeferin to řekl při příležitosti otevření mezinárodního kongresu Football Talks v portugalském Lisabonu.

„Jsem si jistý, že mistrovství světa 2030 se bude hrát ve Španělsku a Portugalsku, dvou zemích, které fotbal prožívají. Je to vítězná sázka a uděláme všechno pro to, abychom pomohli těmto zemím, které jsou zapálené do fotbalu, které žijí a dýchají fotbalem a které mají dobrou infrastrukturu,“ řekl šéf hlavního orgánu evropského fotbalu.

Čeferin také zmínil budoucnost ženského fotbalu, čímž chtěl poukázat na to, že jde o expandující sport, „zcela jiný než před pěti lety“, do kterého by se mělo investovat. „Nepřicházíme o peníze investováním a vyplatí se investovat. Měli bychom investovat do produktů, které jsou nové, protože jsou relativně levné," řekl prezident UEFA během svého projevu na mezinárodním kongresu Football Talks.

Španělsko a Portugalsko podepsali dohodu o společné kandidatuře minulý rok v červnu. V minulosti se společně neúspěšně ucházely o zorganizování svátku fotbalu v roce 2018. Ten se však nakonec uskutečnil v Rusku. O světový šampionát v roce 2030 se společně plánují ucházet i jihoamerické kvarteto Uruguay, Argentina, Čile a Paraguay. V úvahu připadá také samostatná kandidatura Maroka či možná společná snaha Řecka, Egypta a Saudské Arábie.

Češky se chtějí rozloučit s kvalifikací vítězně: Chceme Běloruskám vrátit červnovou prohru