Xavi očekává ošidný střet: Viktoria nemá co ztratit, stojí proti nám fyzicky hrající mužstvo, které je nedoceněné

Xavi očekává ošidný střet: Viktoria nemá co ztratit, stojí proti nám fyzicky hrající mužstvo, které je nedoceněné

Barcelona v tomto soutěžním ročníku ještě neprohrála a své poslední dva soupeře Real Valladolid i Sevillu smázla poměrně suverénním způsobem s celkovým skóre 7:0.

Dalo by se tak předpokládat, že jestli se někoho na svém Spotify Camp Nou bude bát, Plzeň to nebude. Hlavní trenér katalánského souboru Xavi ovšem mluvil před úvodním skupinovým duelem Ligy mistrů poměrně opatrně a s respektem...

Dvaačtyřicetiletý šéf lavičky ocenil na nejbližším soupeři z české ligy skvělou fyzickou připravenost a zmínil i to, že bude mít čistou hlavu, protože se od něj v katalánské metropoli žádný velký výsledek neočekává.

"Čeká nás docela ošidný zápas. Viktoria prakticky nemá co ztratit, je to nedoceněný tým. Stojí proti nám fyzicky hrající mužstvo, těžký soupeř. Ale my prahneme po vítězném začátku," zmínil na úterní tiskové konferenci trenér šestadvacetinásobného mistra LaLigy.

Lewandowski má spoustu důvodů k úsměvu. Podívejte se na detaily jeho pohádkové katalánské pracovní dohody...

I když jedou domácí na vítězné vlně, oproti poslednímu duelu španělské ligy v Andalusii se dají v barcelonské sestavě očekávat změny. "Nějaká rotace proběhne. Někteří hráči jsou unaveni, minulý zápas v Seville byla válka. Máme hodně široký kádr," doplnil na oficiálních stránkách FCB šéf Marcose Alonsa či Héctora Bellerína.

Postup do vyřazovací fáze není jistý ani pro tak velký klub jako Barcu. Ve skupině C se totiž nalézají i za každých okolností obrovsky silný Bayern Mnichov a Inter Milán, který v současnosti pod trenérem Simonem Inzaghim sází na útočný trojuhelník Edin Džeko - Lautaro Martínez - Romelu Lukaku.

"Je pro nás privilegium, že můžeme takovou soutěž hrát. Máme těžkou skupinu, ale snít nic nestojí. Musíme dosáhnout minimálně na osmifinále a pokusíme se LM vyhrát. Budeme se prát a snít o tom, že vyhrajeme. Kdybych o celkovém triumfu nesnil, tak bych tu nebyl a šel domů. Nedokážu si představit, že bych soutěžil bez přání vyhrát. Samozřejmě musíme být pokorní, říkat, že jsme favorité na triumf, je asi hloupost. Je to vážně komplikovaná skupina, ale prvotním cílem jsou tituly. Proč bychom nemohli celou soutěž vyhrát? Ve středu musíme začít plným počtem bodů," neskrýval obrovské ambice někdejší kouč katarského Al Saddu, jenž katalánského titána přezval před deseti měsíci.

Určitě nemáme v plánu stoupnout si do vlastního vápna a odkopávat balony, oznámil na Camp Nou Hejda