Nepřesvědčivý Baník? Grussmann promluvil o pozici Vrby, marném vábení Vlkanovy i závěru přestupového okna...

Nepřesvědčivý Baník? Grussmann promluvil o pozici Vrby, marném vábení Vlkanovy i závěru přestupového okna...

Jediný tříbodový zisk ze čtyř domácích vystoupení, šest bodů po sedmi odehraných kolech a průběžné čtrnácté místo v tabulce. Toť současná bilance ambiciózního Baníku Ostrava, jehož sportovní úsek pochopitelně není s výše zmíněným stavem v žádném případě spokojen.

Nepříliš lichotivou situaci se na stránkách slezské značky rozhodl okomentovat sportovní ředitel Alois Grussmann. Toho špatný start velmi trápí a zabývá se jím 24 hodin denně...

"Nikoho nenapadlo, že z prvních čtyř domácích zápasů třikrát nebudeme vůbec bodovat, a právě prohrané domácí zápasy jsou důsledkem našeho současného postavení v tabulce. Zatímco venku nebyly naše výkony s výjimkou silně nepovedeného prvního poločasu na Bohemce špatné a mužstvo v nich určitý herní a kvalitativní standard prokázalo, domácí zápasy se nám opravdu nepovedly. Porazili jsme jen Zlín a to je vzhledem k losu málo," posteskl si funkcionář z Bazalů.

Hlavní trenér Pavel Vrba se však pořád těší stejné důvěře jako na startu léta. "Pozice trenéra se nijak nezměnila. Je úplně stejná jako před prvním kolem. Má naši plnou důvěru a společnými silami musíme najít cestu ven ze současné situace. Před sezonou jsme na tiskové konferenci jako jeden z hlavních cílů uvedli inventuru stávajícího kádru. S tím koresponduje i pohyb v kádru A-týmu v uplynulých dvou týdnech, kdy odešli čtyři hráči. Úvodní kola nám ale současně ukázala, že se kádr neobejde bez zkvalitnění," nastínil osmapadesátiletý představitel Baníku, jenž si na startu devadesátých let krátce zahrál za Betis Sevilla.

Přestupové okno v Česku se však zavírá již ve čtvrtek a mnoho času nezbývá. "Je to otevřené. Není to ale jen o posledních dnech, různá jednání jsme vedli v posledních týdnech. Jednali jsme o několika hráčích, padala různá jména a varianty, ale do tohoto okamžiku nic hotového není. Asi mohu prozradit, že jsme stáli například o Vlkanovu, bohužel Plzni v současné situaci nemůžeme konkurovat, tak to prostě je. Takové finanční možnosti nemáme. A přivést teď za každou cenu hráče odjinud, jen proto, ať někdo přijde, to taky nechceme. Ale zbývají stále ještě necelé dva dny a určitá jednání jsou otevřená. Jsme si ale jisti, že současné mužstvo má kvalitu na to, aby se ze současné situace dostalo svými vlastními silami. To teď musí být naši prvořadou snahou. Nesledovat horní šestku, ale dostat se do středního pásma tabulky, co nejdále od posledních tří míst. Tak bych definoval a přehodnotil náš momentální krátkodobý cíl pro nejbližší týdny a měsíce," zakončil Grussmann.

Ten pevně věří, že na Baník zklamaní fanoušci nezanevřou a týmu přijdou pomoci i proti Pardubicím.

Nejgólovější cizinci ve druhé lize? V úvodu sezony o sobě dávají vědět zástupci Varnsdorfu, Líšně, Vyškova i Táborska