Obměna stájí a sázka na jiné koně. Xavi ukázal na trojlístek známých jmen, se kterými již nepočítá

Obměna stájí a sázka na jiné koně. Xavi ukázal na trojlístek známých jmen, se kterými již nepočítá

Za dva měsíce to bude již rok, co se na Camp Nou ujal kormidla Xavi. Pod jeho taktovkou katalánský obr získává zašlý lesk a pomalu se vrací opět na výsluní La Ligy, potažmo celé Evropy. Cesta to je však trnitá a přináší celou řadu rázných kroků a změn, které se nevyhýbají ani kabině. To vše navzdory tomu, že finanční kondice Barcelony není zrovna výstavní. S mohutným posilováním je ale logické, že někdo musí z kola ven. Aktuálně to má být Piqué, Pjanič a Depay.

Letní zbrojení a úvodní kola v La Lize daly jasný signál, na jaké koně by se mohlo v této sezóně vsázet. Objevují se zároveň i jména, kterým zřejmě na Camp Nou pšenka nepokvete. Španělský stratég údajně definitivně ukázal na trojlístek známých jmen, se kterými již ve svých plánech nepočítá. O jejich osudu se mělo rozhodnout již během uplynulého přestupového okna, s velkou jistotou se tak nakonec stane v zimě.

O možném konci zmiňovaného tria se spekuluje již několik měsíců, ale zprávy se lišily a měnily na své intenzitě dle vývoje jednání o možných posilách na hráčském trhu. Nizozemský útočník Memphis Depay měl být již jednou nohou v Juventusu, spojován byl i s návratem na Old Trafford, ale nakonec se tak nestalo. Světýlko naděje zasvitlo v momentě, kdy v samotném závěru letního okna odešel Aubameyang do Chelsea, ale tyto spekulace prý Xavi rázně utnul a ukázal směrem k východu.

Bosenský záložník Miralem Pjanič strávil minulou sezónu na hostování v tureckém Besiktasi a v létě se nabízel přesun do Saúdské Arábie, ale Xavi nejprve hráče přesvědčil, aby v klubu zůstal. Následně pak přichází studená sprcha v podobě žebříčku přízně a trenér vsází na jiné koně, konkrétně Gaviho, Pedriho, De Jonga, Busquetse či Kessiého.

Kufry má balit také dlouholetá stálice v srdci defenzivy Gerard Piqué, který už snad ani nepočítá, že by se na hrací ploše v barvách Barcelony ještě někdy objevil. Přednost dostávají Araujo, Koundé, García a Christensen.