Lewandowského výběr místa, zakončení i rychlost s míčem jsou fenomenální, chválí Bílek. Dojmy sdělili i Pilař či Vlkanova...

Lewandowského výběr místa, zakončení i rychlost s míčem jsou fenomenální, chválí Bílek. Dojmy sdělili i Pilař či Vlkanova...
OBSAHUJE VIDEO

Žádné překvapení, ani šok. Plzeňští podle očekávání padli v Barceloně, díky čemuž skončila jejich více než desetiměsíční série neporazitelnosti v soutěžních duelech.

Hráče z Dooosan arény katalánský zážitek zcela pohltil. "Je to stejná zkušenost jako před lety. Za celý tým si říkám, jak je skvělé, co jsme dokázali. Ta atmosféra tady je zkrátka neskutečná," ocenil tamní prostředí Václav Pilař, jenž toho přitom ve fotbale nezažil málo. "Je to určitě týden snů, co víc si člověk může přát, než si zahrát Ligu mistrů. Jen je škoda toho výsledku," doplnila nejčerstvější týmová akvizice Adam Vlkanova. "Byl to obrovský zážitek si tady zahrát a celý tým do toho dal úplně všechno. Jejich kvalita byla úplně někde jinde, ale můžeme z toho čerpat do dalších zápasů," snažil se myslet pozitivně autor jediné plzeňské trefy Jan Sýkora.

Jejich nadřízený Michal Bílek dělal co mohl, ale individuální kvalita nakonec vyzrála i na týmový výkon. "Narazili jsme na obrovskou kvalitu, ale s tím jsme počítali. Hráči utkání odpracovali výborně, dělali, co mohli, ale na tak výborného soupeře to nestačilo. Barcelona prokazovala hodně vysokou úroveň a pro nás to byl nesmírně těžký zápas," žehral vůdce západočeské lavičky po prohře 1:5.

Na popravě Plzně měl největší podíl Robert Lewandowski, který střílí gól za gólem i přes čerstvou změnu dresu. Viktorii nasázel hattrick. "Musíme uznat, že je to špičkový hráč, který se famózním způsobem prosazoval v Bayernu Mnichov a tady v tom pokračuje. Jeho výběr místa, zakončení i rychlost s balonem jsou fenomenální a po právu patří mezi nejlepší hráče světa. Není jednoduché ho bránit,“ ocenil polskou ikonu šéf úřadujícího mistra FORTUNA:LIGY.

Byť šlo o porážku vysokou, svým svěřencům nic nevyčítal. "Po losu zavládlo nadšení, protože jsme rádi, že jsme se dostali do takové skupiny. Zahrát si tady, v Mnichově a v Miláně, to je zkušenost a obrovský zážitek. Jsem rád, že kluci v poslední době ukázali to, co ukázali. Vyhráli jsme v minulé sezoně titul, přešli jsme přes tři obtížná předkola, a to, že hrajeme základní skupinu Ligy mistrů, je trošku nadstavba," ozřejmil exreprezentační kouč, který nyní bude muset své mužstvo přeorientovat na blížící se výjezd do Olomouce.

Dodnes si vyčítám, že jsem si ten balon nevzal já, řekl Fukal k promarněné penaltě v souboji s Barcelonou