Holeš: Vzhledem k tomu, co máme za sebou, kam jsme dokázali dojít a jaký jsme klub, tak roli favorita přijímáme

Holeš: Vzhledem k tomu, co máme za sebou, kam jsme dokázali dojít a jaký jsme klub, tak roli favorita přijímáme
OBSAHUJE VIDEO

Start turecké Süper Lig nezastihl Sivasspor zrovna v dobré formě a nejbližší pohárový protivník Slavie se v tabulce krčí až na patnácté pozici, s tím, že z úvodních pěti kol nedokázal vytěžit ani jeden tříbodový zisk a nastřílel jen tři branky.

Co tomu říká sešívaný kapitán Tomáš Holeš? "Víme, že se jim tolik nedaří, v lize letos ještě nezvítězili. Výhoda to může být, nebudou v pohodě, horší psychické rozpoložení se na nich může podepsat. Na druhou stranu tohle je Evropa, speciální soutěž, zápas bude úplně o něčem jiném než v turecké lize. Měli jsme hodně videí. Hrají systém 4-2-3-1, mají výborné hráče, zejména do ofenzivy. Jejich beci i krajní záložníci jsou velmi dobří. Sypou centry z krajů na vysokého útočníka, mají nepříjemné standardky," krotil euforii mezi fanoušky Slavie český reprezentant.

Role favorita je jasně daná. Alespoň podle názoru hostujícího univerzála, jenž do Edenu dorazil svého času z Jablonce. "Vzhledem k okolnostem, co máme v evropských pohárech za sebou, kam už jsme dokázali dojít, jaký jsme klub, tak roli favorita přijímáme," neskrýval se za žádné politické klišé devětadvacetiletý fotbalista, jenž už v tomto ročníku zasáhl do 12 soutěžních utkání.

Malým varováním pro Slavii však může být venkovní bilance v evropských pohárech. Vršovické "S" totiž dokázalo na soupeřově půdě zvítězit jen třikrát, což až tak slavná statistika není. "O tom jsme se nebavili, chystám se na to jako na každý jiný zápas. Venku se nám tolik nedaří, to je pravda, ale nevím, čím to je. Bilanci se nevěnujeme," informovala opora aktuálního lídra FORTUNA:LIGY.

Viktoria v Olomouci, Slavia na Sivassporu a s Dynamem, Slovácko s Partizanem a v Boleslavi, Sparta v Teplicích