Votroci a klokani si vyměnili útočníky. Nespokojený Prekop zakotvil v Ďolíčku a opačným směrem putoval tento mladík...

Votroci a klokani si vyměnili útočníky. Nespokojený Prekop zakotvil v Ďolíčku a opačným směrem putoval tento mladík...

Úplný závěr domácího přestupového období přinesl i jednu zajímavou výměnu z první poloviny tabulky mezi Hradcem Králové a Bohemians Praha 1905.

Zatímco čtyřiadvacetiletý Erik Prekop opustil východní Čechy a zamířil do Ďolíčku, opačným směrem pod Bílou věž si to namířil o dva roky mladší Matěj Koubek.

Slovákovi, který se stal v uplynulé sezoně nejlepším střelcem MOP Cupu se šesti přesnými zásahy, by mohla změna prospět, protože nedokázal přetavit v branku ani asistenci hned pětadvacet ligových startů.

Jmenovec trenéra Miroslava Koubka, jenž v minulosti prošel i Jihlavou nebo Ústím nad Labem, naskočil v tomto ligovém ročníku jen na 34 minut a změnu prostředí jistě vítá, neboť věří, že mu přinese i výraznější vytížení.

Ofenzivně laděný mladík, který se Hradci upsal až do léta 2025, bude moci na soutoku Labe s Orlicí navázat na svého otce, který oblékal černobílý dres v devadesátých letech minulého století.

"Erik byl opakovaně nespokojený se svým herním vytížením a projevil touhu z Hradce odejít. Proto jsme se rozhodli umožnit mu přestup do celku Bohemians Praha 1905. Za odvedené služby u nás mu děkujeme a přejeme v novém působišti hodně štěstí. Součástí transferu je krom finanční kompenzace také příchod Matěje Koubka, který k nám zamířil na přestup a v Hradci podepsal smlouvu na tři roky. Jedná se o 188 cm vysokého útočníka, který má při svém mládí již značnou ligovou zkušenost. Je gólový, svým pohybem umí být nepříjemný pro soupeřovu obranu, typologicky je podobný Danu Vašulínovi. Je to hráč, který je týmový, zároveň má potenciál, charakter a je zde velký předpoklad toho, že bude i nadále výkonnostně růst," představil východočeským fanouškům novou posilu sportovní ředitel votroků Jiří Sabou.

Foto: Bohemians Praha 1905