Baník přeci jen zareagoval na slabší start do sezony a Vrba vítá v Ostravě nepotřebné zboží ze Slavie i Viktorie...

Baník přeci jen zareagoval na slabší start do sezony a Vrba vítá v Ostravě nepotřebné zboží ze Slavie i Viktorie...

Pavel Vrba si návrat do Baníku Ostrava představoval rozhodně jinak. Slezskému celku se v nové sezoně vůbec nedaří, svědčí tomu i 14. příčka v tabulce po sedmi odehraných kolech s pouhými šesti body. K lepším zítřkům by Baníku měli pomoci dvě last minute posily. Na hostování na Bazaly přichází ze Slavie Srb Srdjan Plavšič a Brazilec Cadu z Plzně.

Plavšič už pod trenérem Vrbou působil v pražské Spartě. Ani na jednoho z hráčů se nevztahuje případná opce na přestup. „Je pravda, že poprvé za mého působení v Baníku přivádíme hráče na hostování bez opce. Není to směr, kterým chceme směřovat a pokračovat. Ocitli jsme se ale v nepříjemné situaci, která si žádala rychlé a výjimečné řešení. Vzhledem k situaci na trhu jsme se rozhodli pro tento způsob transferu, protože věříme, že přinese efekt a zvýšení kvality do týmu,“ vysvětloval rozhodnutí k tomuto kroku na oficiálním klubovém webu sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Finance nebyly problém. „Potěšilo mě, že to jednání nebylo o financích. Máme finanční strop a limity, přes které zkrátka nemůžeme jít, a přesto jsme se bez problémů dohodli s hráčem i jeho klubem na podmínkách,“ podotkl.

Vedení klubu si je dobře vědomo tíživé a neobvyklé situace. „Jsme na čtrnáctém místě a potřebovali jsme okamžité posílení kádru, hotového fotbalistu na křídlo, u kterého odpadá problém s adaptací. Oba kluci jsou hotoví hráči s prověřenou kvalitou v české lize. Víme, co od nich můžeme čekat. Úplně klíčová pro nás byla ochota hráčů do Baníku jít,“ konstatoval pro klubový web Alois Grussmann.

Plavšič působí v české nejvyšší soutěži od července 2017, kdy se upsal pražské Spartě, odkud po čtyřech letech zamířil jako volný hráč k rivalu do Slavie. Pětadvacetiletý Cadu od února 2020 působil v Pardubicích, kde podával velmi solidní výkony, a tak nebylo žádným překvapením, že se v červnu 2022 upsal mistrovské Plzni.

Brabcovo osobní přání v podobě nového stadionu Baníku je strašně těžké naplnit. Není to otázka let, ale spíš desetiletí...