Byl to propad, pár hráčů bylo na výletě, o poločase jsme chtěli udělat ještě více změn, přiznává Trpišovský

Byl to propad, pár hráčů bylo na výletě, o poločase jsme chtěli udělat ještě více změn, přiznává Trpišovský

Slavia v tureckém Sivassporu nepředvedla optimální formu, byť soupeře přehrála a ke konci utkání si vytvořila tři vyložené šance, domů přijela pouze s bodem za remízu 1:1. O nedostatečném výkonu ví i trenér Jindřich Trpišovský.

Výkon sešívaných šel paradoxně dolů po vstřelené brance. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, po presinku a chybě soupeře jsme dali gól. Pak se ale náš výkon zhoršil, ztratili jsme spoustu míčů a po jedné situaci dostali gól. Celkově šel ten výkon hodně dolů. Do druhé půle jsme udělali hodně personálních změn a přeskupili některé hráče, protože jsme s naším projevem byli hodně nespokojení. Zlepšili jsme se v tom, že jsme si vytvořili spoustu nebezpečných situací, ze kterých jsme mohli utkání rozhodnout. Nevyřešili jsme je ale dobře, spoustu situací jsme přehráli do složitých věcí, místo zakončení jsme se pouštěli do zblokovaných střel, po kterých měl soupeř další brejky,“ hodnotil pro oficiální klubový web lodivod Slavie Trpišovský.

O poločasové přestávce realizační tým Pražanů sáhl k trojímu střídání. Dolů šli Traore, Jurásek a Kacharaba, naopak na hřiště se dostali Provod, Ewerton a Tiéhi. „Chtěli jsme udělat ještě více změn, než jsme udělali. Od 20. minuty byl neskutečný propad ve výkonu, pár hráčů bylo na výletě, nedostupovali jsme hráče, nechávali jsme jim strašně moc prostoru. Byli jsme daleko od soupeře, měli jsme hluboké hřiště, v některých situacích byla technická nekvalita,“ pokračoval šestačtyřicetiletý trenér.

V samotném závěru zneškodnil domácí brankář Provodovi penaltu. Navíc špílmachr Slavie ani proti Slovácku nezahrál pokutový kop nikterak dobře. „Máme před zápasem určené hráče na penalty, to se dost mění, je pět střídání, Lukáš je ale jeden ze stálých exekutorů, trénuje to, doteď všechny proměnil. Vím sám, že když si to někdo vezme a chce to kopnout, nejhorší věc je ho odvolávat, případně tam posílat někoho, kdo se na to z nějakých důvodů necítí. Vždy je lepší, když tam jde hráč, který si na to věří. Je pravda, že ani jeden z určených exekutorů už nebyl na hřišti, proto si to logicky vzal Lukáš,“  uzavřel Trpišovský.