Olayinka přepsal slávistickou historii v Evropě. Proč se Holeš zatáhl na pozici stopera?

Olayinka přepsal slávistickou historii v Evropě. Proč se Holeš zatáhl na pozici stopera?
OBSAHUJE VIDEO

Také slávistický kapitán Tomáš Holeš po remíze se Sivassporem cítíl, že bod je pro Slavii málo. Ocenil výkon spoluhráče Petera Olayinky a zdůvodnil přesun na pozici stopera.

Slavie v tureckém Sivassporu nezačala dobře, po změně stran a třech střídáních se slávistický obraz hry mnohem zlepšil. „Dali jsme gól, dobře jsme začali. Pak se naše hra zhoršila. První poločas od nás nebyl dobrý. Za ten první poločas jsme si výhru nezasloužili, ve druhém to už bylo lepší, měli jsme tam nějaké šance. Zblokovali nám tam střelu do prázdné brány, pak jsme měli penaltu. Bod je pro nás málo,“ vycítil Holeš v rozhovoru po zápase.

Trenér Trpišovský do druhého poločasu udělal několik změn. Ze hry putovali Traore, Jurásek a Kacharaba, naopak do hry se dostali Provod, Ewerron a Tiéhi. Holeš se pak zatáhl na pozici stopera. „Trenéři po mě chtěli, abychom to vzadu trochu zpevnili. Hodně nám zůstávali hráči nahoře a hrozili z brejků. První poločas nám z toho také dali gól. Potřebovali jsme to vzadu zavřít, aby nám nechodili do protiútoku,“ vysvětlil tento tah slávistický kapitán.

Jediný gól v dresu Pražanů vstřelil Peter Olayinka. Pro nigerijského útočníka to byla již dvanáctá trefa v evropských pohárech, čímž dorovnal v počtu zásahů Tomáše Doška a stal se historicky nejlepším střelcem Slavie na evropské scéně. „Peter Olayinka byl v tomto zápase náš nejlepší hráč. Udělal spoustu práce, dal gól, byl pro soupeře nepříjemný. Další situace vytvořil. Gratuluji mu k tomu,“ podotkl na oficiálních webových stránkách Slavie Holeš.

Video: Youtube - tvslavia