Slavie má nejsilnější tým ve skupině, utkání bylo vyrovnané, míní kouč slávistického protivníka Çalımbay

Slavie má nejsilnější tým ve skupině, utkání bylo vyrovnané, míní kouč slávistického protivníka Çalımbay

Sivasspor je po remízovém zápase se Slavií spokojený. Kouč tureckého klubu Riza Çalımbay vyzdvihl především sílu týmu Slavie, rovněž chválil také svůj tým a nezapomněl zmínit ani velkou podporu fanoušků.

Turecký celek si byl dobře vědom síle Slavie. „Slavia má nejsilnější tým v naší skupině. I tak jsme vstoupili do zápasu s pocitem, že nějaké body bychom mohli získat. Bohužel jsme do zápasu vstoupili špatně a brzy inkasovali gól. Náš tým se dokázal vzchopit a pak hrál perfektně. Bylo to velmi vyrovnané utkání,“ pronesl na oficiálních stránkách Sivassporu trenér Çalımbay.

Velkou podporu Turci cítili v řadách fanoušků. „Poskytli nám velkou podporu, mám z nich upřímnou radost,“ podotkl.

Çalımbay si také postěžoval na náročný program svého týmu. „Dohráli jsme evropský zápas ve čtvrtek večer a v neděli už nás čeká další ligové utkání. Hráči budou mít pouze jeden den odpočinek, a to není správné, nechápu, proč nám zápas nepřeložili na pondělí, tohle by se nemělo stávat,“ upozornil devětapadesátiletý trenér.

Sivasspor začátek sezony nezastihl v nejlepší formě a v tamní Superlize se nachází po pěti kolech až na 15. příčce s pouhými třemi body za tří remízy. V uplynulém ročníku turecké nejvyšší soutěže Sivasspor skončil s 54 body ze 38 utkání na 10. místě. Do Konferenční ligy se kvalifikoval díky výhře v pohárové soutěži Türkiye Kupası.