David Jarolím: Na Rosického je ve Spartě větší tlak, ale není na to sám. Mně je bližší práce na hřišti

David Jarolím: Na Rosického je ve Spartě větší tlak, ale není na to sám. Mně je bližší práce na hřišti

David Jarolím, bývalý reprezentant, si už ve svých třiačtyřiceti letech vyzkoušel po ukončení kariéry aktivního fotbalisty pozici sportovního ředitele i trenéra. „Je mi bližší každodenní práce na hřišti,“ přiznala dlouholetá opora německého Hamburgeru SV v pořadu Přímák na Sport.cz. A jak hodnotí práci Tomáše Rosického na pozici sportovního ředitele ve Spartě, když sám tuto funkci vykonával?

„Nemůžu hodnotit, jakou má práci a odpovědnost. Je jasné, že Sparta je top klub a očekávání i zodpovědnost jsou vyšší," rozumí Jarolím, že je bývalý kapitán české reprezentace pod obrovským tlakem médií i fanoušků. „Na druhou stranu, ve Spartě dělá do skautingu daleko víc lidí, kteří s Tomášem spolupracují, takže jeho odpovědnost se fakt těžko hodnotí," dodal bývalý sportovní ředitel Mladé Boleslavi s tím, že za současné tápání Letenských nepadá vina jen na hlavu někdejšího hráče Arsenalu či Dortmundu.

Sám David Jarolím ukončil kariéru profesionálního fotbalisty v roce 2014 a do roku 2017 pak vykonával funkci sportovního ředitele v Mladé Boleslavi. Tu mu nabídl prezident klubu z města aut Josef Dufek. „Zdravotní stav mi nedovolil dál hrát. Zkušenosti v roli sportovního ředitele jsem neměl, nikdy jsem se v tom nepohyboval. Ale ta práce mě bavila. Bylo to o sledování hráčů a o tom, abychom v přestupových termínech vybrali správné hráče na dané pozice," uvedl Jarolím v pořadu Přímák na Sport.cz.

Podle něj je i tak práce sportovního ředitele v Česku o mnoho klidnější než například v Nmecku, kde sám strávil velkou část života a může tak porovnávat. „Je tam obrovský rozdíl v kompetencích, odpovědnost je daleko větší," má jasno fotbalista, který si zahrál i jeden soutěžní zápas za věhlasný Bayern Mnichov.

A proč ve funkci sportovního ředitele Jarlím skončil? „Jsou hráči jako Zdeněk Grygera ve Zlíně, které ta funkce baví, ale mně bylo bližší být na hřišti," přiznal.

TOP 5 nejchytřejších přestupů v české lize