Kluby v Premier League se obávají dalších odložených zápasů

Kluby v Premier League se obávají dalších odložených zápasů

Kluby anglické Premier League se obávají, že by mohlo být odloženo i další kolo poté, co byly odloženy víkendové zápasy na počest zesnulé královny Alžběty II.

Představenstvo ligy jednomyslně hlasovalo pro zrušení rozpisu tohoto víkendu, přičemž byla v celé zemi podobně zrušena všechna utkání (včetně těch na nejnižší úrovni).

Tento krok však vyvolal kritiku, protože se jiné sporty jako je rugby nebo kriket na počest královny naopak hrát rozhodly.

Podle deníku The Guardian se kluby nejvyšší anglické soutěže navíc obávají, že by nemusely odehrát i zápasy příštího víkendu. Očekává se totiž, že se státní pohřeb bude konat v pondělí 19. září. Mohou se tedy objevit další logistické problémy.

Pohřeb královny si logicky vyžádá rozsáhlou policejní operaci, takže může být nedostatek bezpečnostních opatření pro fotbalové zápasy, zejména ty v Londýně – Tottenham v sobotu hostí Leicester, v neděli pak Brentford hraje s Arsenalem a Chelsea proti Liverpoolu.

Sobotní střet Brightonu s rivalem Crystal Palace byl odložen kvůli plánované vlakové stávce, avšak protestní akce byla od té doby odvolána právě kvůli úmrtí královny.

Kluby se nicméně obávají, že v již tak nabitém programu bude málo času nebo žádný čas na odehrání dalších přeskupených zápasů. Guardian dodává, že se většina stran domnívá, že by bylo lepší, pokud je to možné, odehrát alespoň část zápasů, než celé kolo znovu úplně odvolat.

Rose v Lipsku čeká velký start. Vyzve sva dvé bývalé kluby a královský Real Madrid

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.