Sparťanská nemohoucnost? Jankto na to našel lék. Na prvenství se vůbec nemyslí, říká

Sparťanská nemohoucnost? Jankto na to našel lék. Na prvenství se vůbec nemyslí, říká
OBSAHUJE OHLASY

Sparta se na Stínadlech dostala po brankách Jankta a Čvančary do pohodlného dvoubrankového vedení, ovšem Teplice stihly snížit ještě do poločasu a v závěru zápasu po chybné rozehrávce Sparty dokonce svěřenci Jiřího Jarošíka vyrovnali na konečných 2:2. Pro Jakuba Jankta se jednalo o první sparťanský gól.

Jankto si připsal první gól za Spartu po nacvičené akci, když mu míč šikovně sklepl Kuchta a český reprezentační záložník už tváří v tvář brankáři nezaváhal. „Celý týden jsme podobné situace trénovali. Rozebírali jsme to i na videu. Do ofenzivy jsme hráli velice dobře. Měli jsme tam hodně gólových příležitostí. Zejména v první půli si myslím, že beky jsme trhali dobře. Vypadalo to konečně v ofenzivní fázi tak, jak by to vypadat mělo. Bohužel si to celé pokazíme. Všechno to vezmeme a zahodíme pryč, když děláme takové chyby v obraně,“ řekl zklamaně pro Sparta TV šestadvacetiletý záložník.

Někdejší hráč Slavie, Udinese, Ascoli, Sampdorie či Getafe si připsal za letenský celek první branku. „Je to taková strašně malá náplast. Mohl být vítězný za tři body. Bylo by to něco úplně jiného. Chtěl bych říct jednu věc, já osobně jsem takové situace zažil mockrát, když se nedařilo. Když budeme makat na 150 %, tak to vždycky bude dobré. Jediný lék, jak to napravit, je tvrdá dřina a tvrdý trénink. Když jsme v negativní situaci, vždycky se to obrátí v pozitivní situaci, když budeme dělat všechno tak, jak máme. A my to dělat budeme,“ pokračoval Jankto.

Na první místo se teď ve Spartě nedívají. „Nemůžeme vůbec pomýšlet na nějaké prvenství. To jsou takové chyby, za které si můžeme akorát sami,“ doplnil Jankto pro klubovou televizi Sparta TV.