Jarošík zkrotil sparťanskou šelmu. Gning? Mluví za něj výkony, jeho cena poroste, netají se Jarošík

Jarošík zkrotil sparťanskou šelmu. Gning? Mluví za něj výkony, jeho cena poroste, netají se Jarošík
OBSAHUJE OHLASY

Teplice před výbornou kulisou s více než deseti tisíci diváků remizovali s pražskou Spartou 2:2. Obě branky sklářů vstřelil Afričan Gning. Kouč domácích Jiří Jarošík se rozpovídal, proč před utkáním Spartu lehce vyprovokoval a jak moc je za Gninga šťastný.

Před zápasem Teplice – Sparta Jiří Jarošík označil letenský klub za spícího medvěda, čímž se pokusil vydráždit sparťanskou šelmu. Během utkání, které skončilo nerozhodně 2:2 ji rovněž dokázal zkrotit. „Jelikož jsem sparťan, tak jsem chtěl, aby Sparta hrála dobře. Dvacet třicet minut jsme měli trochu ostych, ale nastartovalo nás, že jsme snížili do první půle. Tu jsme končili ve velké pohodě, a to jsme přenesli do druhého poločasu,“ okomentoval někdejší reprezentant vydařené utkání pro O2 TV Sport.

Spartu prakticky porazil Afričan Abdallah Gning, který vstřelil dvě branky. Navíc v minulém zápase proti Jablonci jeden gól dal a na druhý přihrál. Do Teplic přišel před sezonou z druholigové Vlašimi. „Chtěli jsme ho hned, jak jsme ho viděli na vlastní oči. Byl jsem smutný, když to dlouho vypadalo, že ho nezískáme. Ale nakonec se u nás objevil a jsem rád, že podává skvělé výkony a střílí důležité góly. Přechod z druhé ligy je pro něj náročnější. Navíc má velkou porci minut, hraje skoro všechno. Trénuje i pracuje dobře. A ještě to prodává v zápasech,“ chválí svého svěřence Jarošík na tiskové konferenci.

Za Gninga jednoznačně mluví výkony, na tréninku je velice skromný. „Umí driblovat s balonem, je rychlý, má dobrý výskok, hru tělem, podrží si míč. Přitom je stále dost nenačteným hráčem v lize. Nejdůležitější je, že za něj mluví výkony. Určitě jsme tu nikdo nečekal, že přijde, bude hrát skvěle, a ještě střílet důležité branky,“ přidal bývalý reprezentant.

V Teplicích si jsou vědomi, že mohou tohoto senegalského útočníka dobře zpeněžit. „Když bude mít dobrý podzim či celou sezonu, jeho cena určitě poroste nahoru. Nasadil si vysokou laťku a musí ji držet,“ dodal na tiskové konferenci Jarošík.