Musíme ideálně proměnit hned první šanci, do známého prostředí se těším, říká Schranz před Budějovicemi

Musíme ideálně proměnit hned první šanci, do známého prostředí se těším, říká Schranz před Budějovicemi

Slavie v osmém kole FORTUNA:LIGY vyzve v domácí Fortuna Areně v Edenu jihočeské Dynamo. Sešívání budou chtít napravit dojem z Turecka, kde v rámci Konferenční ligy pouze remizovali se Sivassporem. Speciální náboj utkání bude mít pro Ivana Schranze, který na jihu Čech působil v sezoně 2019/20.

Slávistický záložník Ivan Schranz oblékal dres Dynama před třemi sezonami a v nejvyšší české soutěži si během tohoto působení připsal třicet startů, ve kterých vstřelil devět branek. „Mám tam hodně známých spoluhráčů i zaměstnanců klubu. Těším se na ně, ale hlavně věřím, že to zvládneme vítězně, to by mě potěšilo nejvíc,“ uvedl pro klubovou televizi slovenský reprezentant.

Podle osmadvacetiletého bývalého hráče Trnavy, Dukly, Limassolu, Českých Budějovic či Jablonce bude důležitý dobrý vstup do utkání. „Hlavně do zápasu dobře vstoupit, zlepšit efektivitu. Ideálně proměnit hned první šanci a dobře si ten zápas připravit. Věřím, že se nám to s podporou fanoušků podaří,“ pokračoval Schranz.

Slavia už bude moct využít i uzdraveného Václava Jurečky, který je mimo od 11. srpna. „Máme radost, že máme další alternativu v podobě Jurečky, už trénuje celý týden s týmem. Vypadá to nadějně i směrem k dalším zápasům. Musí ještě nabrat zápasovou praxi, ale v tréninku vypadal výborně a určitě nám pomůže,“ netajil radost na klubovém webu slavia.cz asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Video: Youtube - tvslavia