Vrba: Tahle výhra vlastně neznamená prakticky nic. Je to jen krůček, určitě ne nějaký velký skok

Vrba: Tahle výhra vlastně neznamená prakticky nic. Je to jen krůček, určitě ne nějaký velký skok

Baník Ostrava v nedělním zápase proti Pardubicím po dlouhé době nezaváhal a zvítězil jasně 3:0. Jak moc se ulevilo trenéru Vrbovi a s jakými posilami byl spokojený?

„Ukázali, proč jsme je brali a že nám mohou pomoci. Jejich zkušenost nám v předešlých zápasech trošku chyběla. Mám rád, když se hráči prosazují v křídelních prostorech, to oba do zápasu vnesli," komentoval Vrba nasazení obou nových posil Cadua se Srdjanem Plavšičem, kteří do Slezska přišli ze Slavie a Plzně.

„Jsem spokojený s body, s atmosférou i s tím, jak jsme to zvládli v defenzivě, ale nebyl to jednoduchý zápas. Pardubice hrály v určitých pasážích velmi dobře a ten výsledek je pro ně možná krutý. Ale nechtěli jsme dopadnou jako minule s Teplicemi, kdy jsme zápas na konci za sedm minut ztratili, proto jsme to tolik neotevřeli a spoléhali spíše na brejky," řekl trenér "Chacharů" k výkonu svého týmu.

A já už bych u týmu asi ani nebyl. Jsem moc rád, že jsme to zvládli a odskočili trochu nahoru. Ale teď nás čeká těžká zápasová zkouška. Pojedeme na Spartu, do Plzně, na Slavii, hrajeme se Slováckem. Tyhle zápasy nám ukážou, jak na tom opravdu jsme. Tahle výhra vlastně neznamená prakticky nic. Je to jen krůček, určitě ne nějaký velký skok," doplnil Pavel Vrba k situaci, kdy by při prohře Baník padl na samé dno ligové tabulky.

„Bylo to asi herně nejvydařenější utkání, co jsem u týmu, ale s nejkrutějším výsledkem. Měli jsme více ze hry, ale na posledních pětadvaceti metrech nepracujeme dobře a nejsme téměř vůbec nebezpeční ve vápně," doplnil k zápasu trenér Pardubic Pavěl Němeček.