Já jsem už ale hrál v půlce ligy, proto to nic neobvyklého nebude, hlásí Řezníček před konfrontací s Teplicemi

Já jsem už ale hrál v půlce ligy, proto to nic neobvyklého nebude, hlásí Řezníček před konfrontací s Teplicemi

Aura kolem ligového nováčka funguje také v letošním ročníku FORTUNA:LIGY a Zbrojovka se jeví jako velké překvapení této sezóny. Po osmi kolech má na svém kontě třináct bodů a v tabulce jí náleží páté místo, což asi málokdo ještě před pár týdny tipoval. Jako poslední se o kvalitách Zbrojovky Brno přesvědčil Zlín, který nedokázal vzdorovat nájezdu z jihu Moravy a nakonec na Letné padl 2:3.

O zisk tří bodů ve prospěch hostů se opět velkou měrou přičinil kapitán Jakub Řezníček, který se blýskl dvěma přesnými zásahy. Zkušený čtyřiatřicetiletý útočník si přenesl formu z minulé sezóny, kdy kraloval ve FNL a aktuálně má na svém kontě čtyři góly a tři asistence.

„Potrestali jsme Zlín z první vyložené šance, což se jim asi moc nelíbilo a rozhodilo je to. Druhý gól z penalty, ani nevím, co se tam stalo, viděl jsem jen Suka, jak tam leží. Asi mu dal loktem, zbytečnost. Přidali jsme po hezké přihrávce za obranu třetí gól a už jsem nevěřil, že se to může takhle zkomplikovat. Ale dostali jsme dva góly a soupeř se dostal na koně, závěr pak byl zbytečně hektický,“ popisoval Řezníček bitvu se Ševci.

Zajímavostí je, že se mu střelecky daří na venkovních hřištích, kde je Zbrojovka zatím stoprocentní. „Góly chutnají stejně venku i doma. Doma mi to zatím nevyšlo, doufám, že to přijde třeba už teď s Teplicemi. Měli jsme zajímavý los, hrajeme pořád někde kolem Brna, to je příjemné. Ale každá výhra je důležitá a cenná,“ pokračovala opora Brna, která se nyní představí proti Teplicím, za které hrál před svým návratem na jih Moravy. „Ale já jsem hrál v půlce ligy. Těším se, ale nic neobvyklého to nebude. Budu chtít doma zvítězit,“ ujistil Řezníček.