Zbrojovka je venku jako ryba ve vodě. Zápasy to lehčí ale nejsou, všichni nás dostali pod tlak, soudí Dostálek

Zbrojovka je venku jako ryba ve vodě. Zápasy to lehčí ale nejsou, všichni nás dostali pod tlak, soudí Dostálek

Zvládli i třetí venkovní utkání v sezóně a mimo domácí půdu se zatím mohou cítit jako ryba ve vodě. Na neoblíbeném zlínském trávníku uspěla Zbrojovka v sobotu 3:2 a bodovala tu poprvé po pěti zápasech. I proto byla na tiskové konferenci z tváře kouče Richarda Dostálka patrná spokojenost.

Brno vedlo v utkání se Ševci o tři branky, ale závěr nabídl pořádné drama. „Zlín do toho vstoupil velmi dobře střídáním, dostal nás pod tlak. Tady to beru sám na sebe, měl jsem do toho vstoupit aktivněji, měl jsem střídat. Na hráčích byla vidět chuť, každý chce odehrát celý zápas a nikdo nechtěl ze hřiště jít, proto jsem jim nechal prostor a málem se nám to nevyplatilo. Díky střídání jsme to nakonec korigovali a jsme rádi za tři body, ale byly to nervy,“ oddechl si kouč Zbrojovky.

Výsledek ale potvrdil to, že se jeho týmu venku daří. „Ale nejsou to lehčí zápasy, všichni ti soupeři nás dostali pod tlak. Ale dokázali jsme reagovat. Za body zvenku jsme samozřejmě rádi, ale doma jdou čísla proti nám, to potřebujeme zlepšit. Být produktivnější, mít více šancí, když proti nám soupeři vycházejí ze zajištěné obrany,“ pokračoval v hodnocení nejen sobotního utkání.

Jeho svěřence nyní čeká pohárový zápas v Rosicích a poté domácí duel s Teplicemi. V sestavě na další ligový duel nebude moci počítat s obráncem Granečným, který vykáže absenci za čtyři žluté karty. „Jeho výkony jsou pro nás milým překvapením, bohužel si bude muset odfrknout. Ale máme varianty, jak jej nahradit, už v Ostravě jsme ho měli na křídle. Plánujeme samozřejmě využít pohárový zápas k tomu, aby dostali šanci další hráči, i když máme nějaké menší zdravotní problémy a asi si nebudeme moci dovolit nasadit kompletně nový tým,“ uzavřel Dostálek.