Na soupisce Šilhavého pro Ligu národů nechybí po delší odmlce Schick, Pavlenka či Ševčík

Na soupisce Šilhavého pro Ligu národů nechybí po delší odmlce Schick, Pavlenka či Ševčík

Český reprezentační tým čeká v závěru září další bitva v rámci Ligy národů. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého nejprve vyzvou v pražském prostředí Portugalsko, poté odcestují do Švýcarska, kde v Gallenu uzavřou skupinu proti tamnímu výběru.

V barvách české reprezentace nebude po téměř roční odmlce chybět Patrik Schick, ale pozvánek se dočkali také Jiří Pavlenka nebo Petr Ševčík. „Jsme rádi, že je všechny tři máme zpátky. V minulosti prokázali, že na ně můžeme spoléhat. Bohužel zase chybějí někteří jiní hráči. Uvidíme, jak se bude vyvíjet zdravotní stav Michala Sadílka nebo Tomáše Holeše, kteří jsou zatím jen mezi náhradníky, ale do začátku srazu stále zbývá necelý týden,“ konstatoval Šilhavý na stránkách repre.fotbal.cz.

Aktuálně je v nominaci dvacet hráčů a zbývající tři jména budou oznámena nejpozději v pondělí, kdy se tým sejde v hotelu NH Collection Prague a začne přípravu na bitvy s Portugalci a Švýcary. Jihoevropskou velmoc vyzvou 24. září a o tři dny později uzavřou boje o setrvání v elitní skupině Ligy národů UEFA v zemi helvétského kříže.

„Čekají nás velmi těžké, ale také atraktivní zápasy. O tom vypovídá například to, že zápas proti Portugalsku je dlouho dopředu takřka vyprodaný. Udržet se mezi nejlepšími by pro nás byl velký úspěch, pro který ze sebe každý člen týmu vydá maximum,“ uzavřel český reprezentační kouč.

Nominace české reprezentace na utkání Ligy národů s Portugalskem a ve Švýcarsku:

Jméno Klub Starty Góly
Brankáři
Jiří Pavlenka Brémy 14 0
Jindřich Staněk Plzeň 4 0
Tomáš Vaclík Olympiakos 51 0
Obránci
Jakub Brabec Aris Soluň 30 2
Vladimír Coufal West Ham 30 1
Milan Havel Plzeň 4 0
Václav Jemelka Plzeň 5 0
Ondřej Kúdela Persija Jakarta 8 0
David Zima FC Turín 11 0
Jaroslav Zelený Sparta Praha 5 0
Záložníci
Antonín Barák Fiorentina 31 8
Václav Černý Twente 4 0
Jakub Jankto Sparta Praha 45 4
Lukáš Kalvach Plzeň 3 0
Lukáš Masopust Slavia Praha 31 2
Tomáš Souček West Ham 52 9
Petr Ševčík Slavia Praha 12 0
Útočníci
Adam Hložek Leverkusen 18 1
Jan Kuchta Sparta Praha 10 2
Patrik Schick Leverkusen 33 17