Nagelsmann: Předvedli jsme efektivní hru, která nám v zápasech se Stuttgartem a Gladbachem chyběla

Bayern Mnichov před sezonou přišel o svou ikonu v podobě střelce Roberta Lewandowskiho a na bundesligové scéně je tento fakt znatelný. V Lize mistrů ovšem mnichovský celek píše bezchybnou slohovou práci. Proti Barceloně, kam právě polská legenda zamířila, vykopal pohodovou výhru 2:0 a bez inkasované branky tak vévodí těžké skupině C.

Menším či větším restartem si jednou za čas projde každý celek. A když z týmu odejde naprosto klíčová postava, můžete mít kolikrát skvělý kádr, avšak klubové zemětřesení je povětšinou citelné. Spojení Lewandowski a Bayern platilo dlouhých osm let, letos ale nastala nevyhnutelná změna. A tak se s napětím sleduje, zda interní zemětřesení nezbortí základy i v Bavorsku.

Mnichovský celek, jak se zdá, má však nakročeno na správnou cestu. Sice v posledních třech zápasech Bundesligy uhrál pouze remízu, naposledy se Stuttgartem 2:2, v lize ale zatím po šesti kolech neprohrál a v soutěžní Evropě se také nezdá, že by měl mít problém atakovat příčky nejvyšší.

Po první výhře 2:0 na půdě Interu Milán dorazila výhra ve stejném poměru i proti Barceloně. ,,Barcelona měla v prvním poločase více šancí než my a museli jsme se tak spoléhat na Manuela Neuera. Ve druhém poločase jsme ale mnohem lépe bránili, s větším důrazem, což mne potěšilo. Poté jsme vstřelili velmi důležitý gól a brzy na to druhý. Ve druhém poločase jsme byli lepší, soupeř zase v tom prvním. Proti Barceloně jsme předvedli efektivní hru, která nám v zápasech se Stuttgartem a Mőnchengladbachem chyběla, což bylo klíčové pro konečné vítězství,” nechal se po zápase pro klubový web slyšet mladý kouč Bayernu Julian Nagelsmann, který nezapomněl vychválit skvělý výkon Manuela Neuera.

,,Ve druhé půli bylo opravdu vidět, že chceme vyhrát víc než Barcelona. Je pro nás těžké hrát s kluby jako Inter nebo Barcelona, kteří jsou kompaktní v obraně. Ale musíme vždy najít způsoby, jak to obejít,” uvedl na oficiálním webu po zápase Manuel Neuer, který vychytal třetí soutěžní nulu v sezoně.

Nyní si Bayern brousí zuby v rámci Bundesligy na Augsburg a trápící se Leverkusen. Následně 4. října přivítá na svém svatostánku v Allianz Aréně plzeňskou Viktorku, která zatím dle předpokladů hraje ve skupině C čtvrté housle.

Potter: Nabídka práce v Chelsea byla příliš lákavá na to, abych ji odmítl. Chci tým s vlastní identitou