Lingr: Před domácími fanoušky se nám v lize daří, tak je to třeba prodat také v pohárové Evropě

Lingr: Před domácími fanoušky se nám v lize daří, tak je to třeba prodat také v pohárové Evropě

Domácí prostředí pražské Slavie začíná být pro každého soupeře děsivou noční můrou. V Edenu se všem většinou dostane vysokého brankového přídělu, jak se ostatně o víkendu přesvědčily České Budějovice (6:1), a sešívaní si tentokrát brousí zoubky na kosovský klub FC Ballkani v rámci skupinové fáze Konferenční ligy.

Již ve čtvrtek čeká Slavii druhý zápas základní skupiny této evropské soutěže a poprvé se představí v domácí Fortuna Areně. Svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského tentokrát stojí v cestě úřadující kosovský mistr FC Ballkani.

„Určitě budeme chtít odčinit Turecko a navázat na úspěšné domácí zápasy. Musíme do zápasu dobře vstoupit, dostat se do tlaku a předvést před našimi fanoušky kvalitní výkon," nechal se slyšet pro klubové stránky záložník Ondřej Lingr. Ten by rád se svými spoluhráči odčinil výsledkové zaváhání před týdnem proti Sivassporu.

Poměrně neznámý balkánský soupeř si cestu do základní skupiny proklestil stejně jako sešívaní vyřazením tří soupeřů. V úvodním zápase Konferenční ligy pak uhrál doma remízu s Kluží a jako první kosovský klub v pohárové Evropě by rád získal i další úspěchy.

„Zápas s Kluží jsme viděli, prezentovali se dobře. Gól dostali až v poslední minutě, byli blízko od vítězství. Je to sice nováček, ale stejně jako my se dostali přes tři předkola, takže nás nečeká nic jednoduchého. Pořád jsme ale favorité a před našimi fanoušky budeme chtít určitě uspět," prohlásil střelec pátého gólu z nedělního ligového utkání.

Slavia si brousí zoubky na první místo ve skupině, ke kterému by jí měla pomoci také početná domácí divácká kulisa. „Doufám, že přijde hodně fanoušků, protože jsou naším základním stavebním kamenem. V Edenu se nám daří, budeme chtít všechny potěšit kvalitním výkonem,“ uzavírá Lingr.