Trpišovský před čtvrteční bitvou: Soupeř nemá příliš velké jméno, ale na to se nehraje. Podstatná je výkonnost

Trpišovský před čtvrteční bitvou: Soupeř nemá příliš velké jméno, ale na to se nehraje. Podstatná je výkonnost

Pražskou Slavii čeká další důležitá mise v rámci Konferenční ligy, tentokrát na domácí půdě proti kosovskému šampionovi FC Ballkani. Na první pohled nenápadný balkánský soupeř vzbuzuje respekt svými výkony nejen v předkolech, ale i svým počínáním v úvodním zápase proti rumunské Kluži.

Fortuna Arena v Praze bude ve čtvrtek svědky druhého představení sešívaných v základní skupině Konferenční ligy a v táboře domácích větří, že i přes malý věhlas soupeře je rozhodně nečeká nic snadného.

„Je to zajímavý tým. Viděli jsme tři jeho zápasy, jsou hodně kombinačně zdatní, byli jsme úrovní mužstva překvapeni. Není náhodou, že postoupili přes kvalifikaci. Tým je složený z technických hráčů, vzadu jsou zkušenější, do ofenzivy naopak pouští mládí. Snaží se hrát kombinačně, proti Kluži dominovali v držení míče, a i když neměli tolik šancí, tak byli v zápase lepší," prohlásil Trpišovský na adresu kosovského šampiona.

Sešívaní věří, že po remíze se Sivassporem v Turecku získají první vítězství ve skupině právě ve čtvrtek v Edenu. V týmu budou postrádat zraněného kapitána Tomáše Holeše, ale i tak má Trpišovský k dispozici širokou paletu kvalitních hráčů.

„Je to pro nás důležité utkání, nesmíme nic podcenit. Soupeř nemá příliš velké jméno, ale na to se nehraje. Podstatná je výkonnost, kterou prokázali během kvalifikace i prvního duelu s Kluží. Může to být zajímavý zápas, který musíme po zaváhání v Turecku zvládnout. Doma se nám daří, je tady skvělá kulisa. Věřím, že na to ve čtvrtek navážeme a předvedeme podobné výkony jako v posledních domácích zápasech," pokračoval lodivod sešívaných.

V cestě však stojí kosovský šampion, který umí potrápit i papírově silnější soupeře. O tom se mimo jiné přesvědčila rumunská Kluž před týdnem. „Nejsou příliš soubojoví, ale o to pohyblivější. Od brankáře až po útočníky milují míč, i v těch nejtěžších pozicích se snaží udržet na balonu a řešit je fotbalově. Kluži se je za celý zápas nepodařilo dostat presinkem pod tlak," dodal Trpišovský.