Provod: Postupový klíč je pro nás jasný. Musíme vyhrávat doma a body vozit taky z venku

Provod: Postupový klíč je pro nás jasný. Musíme vyhrávat doma a body vozit taky z venku

Pětadvacetiletý záložník Lukáš Provod patří mezi klíčové tváře vršovického klubu a jeho výkonů si pravidelně všímá také reprezentační kouč Jaroslav šilhavý. I před závěrečnými boji v Lize národů UEFA figuruje mezi náhradníky a pozvánka by mohla přijít třeba po dobrých výkonech, kterými se chce prezentovat ve čtvrteční bitvě proti FC Ballkani a v nedělním ligovém šlágru proti Plzni.

Před druhým zápasem základní skupiny se posadil před novináře, aby zodpověděl jejich otázky. Kvality soupeře si nedovolil zpochybňovat, přestože o kosovském mistrovi toho sám příliš nevěděl. „Pro nás hráče je to trošku neznámý tým, v úterý jsme viděli část zápasu s Kluží, měli jsme video. Nebude to vůbec jednoduché, stejně jako my tak i soupeř prošel přes tři předkola, prokazuje kvalitu. Jejich styl bude jiný, než na který jsme zvyklí z ligy, který proti nám týmy hrajou. Snaží se hrát fotbalově, zakládají hodně odzadu. Těžký zápas, hrajeme doma, hodně si ale věříme, přijde hodně fanoušků, vyprodaný stadion, hodně se na to těšíme,“ nechal se slyšet zkušený záložník.

Slavia se představí ve skupině G Konferenční ligy poprvé před vlastními diváky a v této sezóně se zdá, že je Eden nedobytnou baštou. Sešívaní navíc vykazují střeleckou formu, což by mohl odnést i kosovský protivník. V mysli domácích je napravit si reputaci po venkovním zápase v Turecku proti Sivassporu, ve kterém Provod neproměnil pokutový kop.

„Hodil jsem to za hlavu pár hodin po zápase, je to tak jak to je. Omluvil jsem se spoluhráčům, velké haló, které po tom zápase bylo, hodně se o tom psalo, bylo způsobené především mnou. Kdybychom vyhráli 2:1, tak by takový humbuk nebyl, nikdo by se nad tím tolik nepozastavoval. My jsme si utkání samozřejmě rozebrali, nebyl to od nás vůbec dobrý zápas. Bereme to tak, že to bylo takové zrcadlo toho, že se i venku musíme soustředit a snažit se hrát jako doma. Klukům i trenérům jsem se za penaltu omluvil, všichni se za mě postavili, pomohli mi to překonat, jedeme dál,“ pokračoval několikanásobný reprezentant.

Úvodní zaváhání v Turecku je třeba rychle odčinit a sbírat důležité body. Slavia by ráda postoupila do jarních vyřazovacích bodů, proto tuší, že proti Ballkani je nutné vyhrát. „Extrémně důležitý zápas, musíme se na něj dobře připravit. Postupový klíč je pro nás jasný, když budeme vyhrávat doma a vozit body z venku, měli bychom určitě postoupit. Utkání je hodně důležité a my k němu tak přistoupíme,“ uzavřel Provod.