Sáček: My teď máme starosti hlavně sami se sebou, proto neřešíme, že Baník nyní vede Vrba

Sáček: My teď máme starosti hlavně sami se sebou, proto neřešíme, že Baník nyní vede Vrba

Čtyři dělby bodů v řadě výrazně narušily plány pražské Sparty na prohánění čela tabulky FORTUNA:LIGY. Letenský klub by se potřeboval odrazit k lepším výsledkům a již v sobotu jej čeká domácí bitva s ostravským Baníkem. Pikantní zápas bude nejen díky historické rivalitě, ale i díky tomu, že na lavičce ostravského klubu aktuálně sedí někdejší kouč Sparty Pavel Vrba.

Pražská Sparta by ráda napravila šňůru nevýrazných výsledků a pod taktovkou dánského trenéra Briana Priskeho opět začala vyhrávat. Do karet ji nahrává i fakt, že nedělní šlágr Plzně se Slavií ji může nabídnout možnost přiblížit se opět trochu k vrchním patrům tabulky.

V novém ligovém ročníku se Sparta prezentuje dominantním držením míče, ale mnohdy se trápí v koncovce. V defenzivě pak vyrábí zbytečné chyby, které ji stojí body. Naposledy se tak stalo s Teplicemi, se kterými pražský klub remizoval 2:2. „Musíme se těm chybám vyvarovat. Podívali jsme se na video a teď už přemýšlíme jen na zápas s Baníkem. Bude to boj jako každý zápas s nimi. My už ale nemáme kam couvat a musíme to zvládnout jakkoliv. Připravujeme se na to a víme, že nás nečeká nic jednoduchého,“ nechal se slyšet pětadvacetiletý universál Michal Sáček.

Spartě se doma s Ostravou daří, v lize neprohráli již devětkrát v řadě. „Určitě je to pozitivní číslo. Já si ty zápasy dokonce i většinou pamatuju, že jsme je zvládli docela v klidu, takže na to musíme navázat a uhrát to za tři body. V tuto chvíli už nám nic jiného nezbývá,“ pokračuje dlouholetá opora letenského týmu, která nepřikládá váhu k tomu, že soupeře nyní vede Pavel Vrba. „Asi je to speciální jak pro koho. Já to nějak extra vnímat nebudu, protože máme hodně starostí sami se sebou. My se díváme jen na sebe, potřebujeme vyhrát, získat tři body a v tuto chvíli nás nic jiného nezajímá,“ uzavřel Sáček.