Není jednoduché hrát proti deseti bránícím hráčům, ale musíme to umět prolomit, hlásí Höjer

Není jednoduché hrát proti deseti bránícím hráčům, ale musíme to umět prolomit, hlásí Höjer

Pražská Sparta hledá recept na svou medicínu, kterou se snaží ligovým konkurentům ordinovat. V nové sezóně pod taktovkou dánského stratéga Briana Priskeho se prezentuje ofenzivním pojetím a dominantním držením míče, ale většinou naráží na defenzivní val a efektivní protiútoky svých soupeřů. Po sérii čtyř remíz v řadě by ráda získala plný počet bodů, o což se pokusí v sobotu doma proti Baníku.

Naposledy se body dělily po remíze 2:2 v Teplicích a Spartě se tak začíná vzdalovat čelo tabulky. „V Teplicích to byla samozřejmě opravdu tvrdá remíza. Znovu jsme se cítili, jak kdybychom prohráli. Pochopitelně teď atmosféra není úplně nejlepší. Cítím ale, že i nadále držíme spolu. Když ale nezvítězíte tak, jak byste chtěli, není to snadné. Potřebujeme v sobotu vyhrát. To je teď to nejdůležitější. Budeme tvrdě pracovat a půjdeme tomu naproti,“ nechal se slyšet sedmadvacetiletý dánský obránce Casper Höjer.

V novém ročníku FORTUNA:LIGY patří ke klíčovým akvizicím pražské Sparty a doposud naskočil do všech osmi zápasů. V nich zaznamenal dva přesné zásahy a tři asistence. V sobotu by rád pomohl svému týmu opět, tentokrát proti soupeři, kterého v nové sezóně vede někdejší kouč Sparty Pavel Vrba.

„Čekám těžký zápas, na který přijde, doufám, hodně diváků. Potřebujeme jejich podporu. Věřím, že nám pomohou dostat se přes těžké období, ve kterém se nyní nacházíme. Nejlepší, co pro to můžeme udělat, je držet při sobě a společně pracovat. Cítím, že fanoušci opravdu stáli za námi a teď jim jen potřebujeme dát tři body,“ pokračoval dánský legionář.

Sparta nyní musí doufat, že Baník se bude chtít prezentovat otevřenější hrou a nebude betonovat jako předešlí soupeři. „Abych řekl pravdu, tak moc dění v Baníku neřešíme. Musíme myslet na nás. Je to ale samozřejmě důležitý zápas, ostatně ale jako každý jiný. Těžko říct, jak k tomu přistoupí oni. Mám pocit, že týmy, se kterými jsme hráli od začátku sezóny, se skoro vždy zatáhly. Pak tam stojí deset bránících hráčů a není jednoduché to prolomit. My s tím bojujeme také. Potřebujeme to napravit a vyhrávat, i když hrajeme proti opravdu defenzivním týmům. Uvidíme ale, jak k zápasu Baník přistoupí,“ uzavřel Höjer.